Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

1953 KGB Unleashed

Phobos 1953

49
10 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
06.07.2012 PC
Vývojáři:
Phantomery Interactive
Oficiální stránky:
http://www.phobos.su/en/
3D adventura s fotorealistickým vizuálním stylem vás zavede do 50. let 20. století, počátku studené války, kdy na obou stranách železné opony probíhaly tajné vědecké experimenty, zkoumající vliv strachu a nejrůznějších fóbií na lidskou psychiku. Tyto skutečné experimenty se staly předlohou hry.

Adventura se odehrává roku 1953 v sovětské podzemní laboratoři, zřízené KGB za účelem výzkumu limitů lidské psychiky a schopnosti telepatie. Výzkumný komplex je vylidněný, a tak hráč za neustálého pocitu stísněnosti a osamělosti v uzavřeném prostředí pátrá po informacích o výzkumném projektu a důvodu jeho ukončení. V celém objektu je však minimálně ještě jeden člověk, který sleduje každý hráčův krok a dává o sobě vědět skrz interní komunikační rozhlas.


Poslední diskuzní příspěvek

Najlvin: Popravde, kdyby to bylo lehce dostupny tak neni problem prelozit.. Problem je, ze ti smejdi to delaj tak, ze preklad trva strasne…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Za necelé euro jsem si mohl zahrát tuhle zajímavou adventuru. Ona je totiž zajímavá jak v pozitivním, tak i negativním smyslu. Tvůrci se hodně zaměřili na grafiku, takže ta je opravdu pěkná, i když rozlišení je na dnešní poměry nízké (1024x768). Prostředí je ponuré, trochu jako v ponorce. Také zvuky a ambientní podkresová hudba se podařily na jedničku. Atmosféra byla pořádně hustá (a kdyby na mě něco vyskočilo, tak bych si asi solidně káknul do trenek; lekačky tu naštěstí nejsou). Tomu pomáhaly také různé dokumenty o experimentech a do detailu popsané vedlejší účinky léků (fantazie v mé hlavě udělala svoje).

Bohužel má hra i řadu nedostatků. Ty hlavní jsou ovládání (je takové utahané, pomalé) a hlavně děj. Myslím, že jsem většinu zápletky pochopil bez potíží, ale když to celé zasadím do kontextu začátku a konce, tak mi to nedává smysl. Také je škoda, že k "hlasu z repráku", který je chraplavý a šeptá, nejsou titulky. Z toho chrapotu jsem pochytil tak dvě třetiny. Hádanky byly celkem rozmanité, ale většinou dost těžké, takže jsem si musel pomáhat návodem. Přesto zůstala řada záhad nevysvětlena a některá místa neodemčena.

Pokud by autoři vylepšili ovládání a příběh, pak bych si od nich rád zahrál něco dalšího.

Dohráno za cca 3 hodiny (bez návodu by to bylo tak na 5).

Pro: Atmosféra, grafika, rozmanité hádanky

Proti: Nesrozumitelný příběh, absence titulků, pomalé ovládání

+11