Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zoë Mode

Spojené království
Založeno 2007
V Kuju Entertainment, jedné s předních nezávislých vývojářských herních studií v Evropě, se zrodil nápad na založení dceřiné společnosti v oboru vývoj a výroba videoher. Stalo se tak v roce 2007, kdy z původních názvů Wide Games a Kuju Brighton vzniká Zoë Mode (se sídlem v anglickém Brightonu). V roce 2007 získává společnost prestižní ocenění „Develop Conference Industry Award „ za použitou technologii v PSP hře Crush. V roce 2008 se studio rozrůstá o nové oddělení v čele s Nick Rodriguez a sídlem v Londýně. Důvody jsou nasnadě - možnost věnovat se více projektům. Ale ani tyto nové pracovní kapacity nestačí a v roce 2009 tak dochází k otevření ještě jedné divize v americkém San Franciscu. Vedoucích pozic se zde ujímají Mark Danks a Sarah Stockerová. V roce 2010 ale dochází ke změně ve firemní strategii a divize v Londýně je uzavřena a zaměstnanci přesunuti na pozice v Brightonu.

Firma se nejvíce zabývá výrobou hudebních a zábavních videoher pro široké spektrum hráčů. Ve spolupráci s SCEE vzniká velmi populární série SingStar a EyeToy pro herní konzole. V roce 2009 následuje karaoke titul Disney Sing It: Pop Hits 2009, soubor her Grease a hudebně logická hra Chime 2010.

Nejlépe hodnocené hry