Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Realm667

Rok vzniku:
2015
Země původu:
Německo
Oficiální stránky:
http://www.realm667.com
Server Realm667 je jedním z nejznámějších internetových serverů rozvíjejících odkaz kultovních klasických her série Doom. Od roku 2000 nabízí diskusní fórum, informace a zprávy o nových modifikacích a hlavně se zde nachází repositář modelů nových monster, fontů, grafických i zvukových souborů, které lze použít při tvorbě modů.

Majitelem serveru je Daniel “Tormentor667” Gimmer, německý tvůrce nových úrovní a modifikací. Z jeho portfolia jsou nejznámější projekty Knee-Deep in ZDoom, série The Ultimate Torment & Torture, Stronghold, The City of the Damned nebo obrovské mapy ZDoom Community Map Project - Take I a II. Jeho projekty jsou designované v moderním stylu s využitím efektů enginových portů a klade důraz zejména na množství detailů ve svých úrovních.

Prozatím největším Tormentorovým dílem je série stand alone her na GZ Doom enginu WolfenDoom: Blade of Agony. Vzhledem k velkému rozsahu těchto titulů Tormentor přizval ke spolupráci řadu kolegů z komunity z celého světa. Mezi kmenové designéry patří Dean “DoomJuan” Ascher, Virgilio “Ozymandias81” Virzo, Maxim “DoomJedi” Genis a “Afadoomer” spolu s dalšími osmi spolupracovníky.

Ačkoliv nevystupují jako jednotné studio či společnost, Tormentor zvolil týmový název Realm667.