Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Odin Computer Graphics

Rok vzniku:
1985
Rok zániku:
1987 (po 2 letech)
Země původu:
Spojené království
Tato společnost byla založena roku 1985 v Liverpoolu. Dříve vydávala hry pod jménem Thor, ale poté se rozhodli sami vyvíjet hry, a to převážně pro ZX Spectrum, Commodore 64 a Amstrad CPC.

Jejich první hrou byla Nodes of Yesod, která se dočkala úspěchu, jak ze strany kritiků, tak i po komerční stránce. Na základě tohoto úspěchu byla společnost Odin Computer Graphics kontaktována britskou vydavatelskou společností Telecomsoft, která s nimi uzavřela kontrakt na vytvoření 10 her v rozmezí jednoho roku.

Odin Computer Graphics využilo podobného názvu společnosti Ultimate Play the Game (v té době jako Ashby Computer Graphics), kdy jejich vlastní hry byly podstatně inspirované hrami Ultimate Play the Game, že si je zákazníci pletli a kupovali jejich hry s tím, že si kupují hry od tehdejších Ashby Computer Graphics. I jejich reklamy byly dost stylizované do podoby reklam této konkurenční společnosti.

Roku 1987 došlo k zavření studia, kdy nedokázali rozšiřovat svůj tým vývojářů a zároveň si udržet svůj standard. Ačkoliv svoji smlouvu s Telecomsoft dodrželi a dodali potřebné množství titulů, Telecomsoft usoudil, že některé hry jsou takové kvality, že je nestojí za to je ani vydat. Mezitím většina vývojářů už opustila tým a skončila u konkurenčních Denton Designs.

Roku 2005 zakladatel Paul McKenna znovu založil studio a pracoval na konverzích svých starých her na mobily. O pět let později pak ve spojení s Uztek Games vydali hru Nodes of Yesod na iPhone a pro internetový prohlížeč.