Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

NovaTrix

Německo
Založeno 1998
NovaTrix GmbH je studio z německého Stuttgartu založené v roce 1998. Jedni ze zakladatelů společnosti, Matthias Koranda a Arndt Schlichtig, v roce 2003 NovaTrix opustili a založili nové studio B-Alive. Po hlavičkou nového studia dokončili a vydali Wildlife Park, na jehož vývoji začali pracovat ještě v NovaTrix. V roce 2004 studio NovaTrix převzala společnost Animedo, což je firma dřívějšího ředitele NovaTrix; značka a jméno studia však zůstaly zachovány.

První hrou je pravděpodobně strategie Herrscher der Meere. Studio má na svědomí řadu her pro děti, mezi které lze zařadit i poměrně unikátní adventury. Studio vytvořilo dvě epizody podle knižní předlohy rakouského spisovatele Thomase Breziny, který je překládán i do češtiny, a to Die Knickerbockerbande: Das Phantom der U-Bahn a Die Knickerbockerbande: Verschwunden im Saurierland. NovaTrix jsou také zodpovědní za dvě části v sérii adventur pro mládež The Famous 5: Five on a Secret Mission a The Famous 5: Dangerous Discovery.