Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Jenda / ČR - kraj Praha

Komentář

Přejít na komentáře

The Crew

  • PC 80
Měl jsem to štěstí, že jsem se k The Crew dostal až s velkým zpožděním. Podle všeho totiž hra od svého vydání urazila dlouhý kus cesty a patrně se o dost zlepšila. Hru jsem dostal od Ubisoftu zcela zdarma, a byť v základu bez přídavků, jsem docela nadšen.

První ujeté kilometry byly, tak jako to je u Ubisoftu zvykem, docela zmatené. Chaotické uživatelské prostředí plné zbytečných informací, mapa zacpaná hromadou ikonek, z nichž polovina slouží jen jako reklama na DLC. Aby toho nebylo málo, ve hře levelujete prostřednictvím několika různých bodových stupnic a do toho všeho tady existují rovnou dvě měny. Je to guláš, ale po chvíli se člověk zorientuje.

Pojďme ale k pozitivům. Herní mapa je obrovská. Fakt obrovská. Aby ne, když to jsou vlastně celé Spojené státy. A to je prostě super. Líbí se mi, že jsou ve hře reálné lokace. Rád objevuju, rád se kochám. Herní svět je hodně rozmanitý, města jsou rozličná, krajina a podnebí taky. Obecně nesnáším příliš velké mapy, tady to ale výjimečně nevadí. Zásluhu na tom má taky neuvěřitelně rychlý a flexibilní “fast travel” (na čemž má možná zásluhu SSD, ale stejně). Přemístit se z jednoho konce mapy na druhý zabere maximálně několik vteřin.

Grafika. Často se říká, že zaostává za konkurencí. Já si nemůžu pomoct, ale přijde mi naprosto, ale naprosto v pořádku. U závodní hry není potřeba tolik detailů, když okolí vidíte stejně jen z rychlíku. Podstatná jsou hlavně auta - a nad jejich vizuálním pojetím jsem se nejednou rozplýval blahem. A když vezmu v potaz obrovský rozsah herního světa, je to prostě paráda.

Závody s příběhem. Z počátku zajímavé, a byť jde o klasický béčkový námět, je fajn pozorovat rozhovory a animace. Po čase už je ten příběh ale pořád stejný a nemá více méně cenu ho řešit. Škoda jen, že každý závod neustále nesmyslně končí jakýmsi smykovým zastavením vašeho vozidla. A to i v okamžiku, kdy následně akce příběhové mise pokračuje rychle jedoucím autem s pronásledovateli za zadkem. Podobných nelogičností se ve hře najde více, ale to je fuk, vždyť to jsou jen závody.

Aut je tu tak akorát dostatek. Zvláštní je způsob upravování jednoho modelu auta do různých specifikací - závodní, terénní, výkonné... Ale proč ne. Potěšující je potom fakt, že třeba okruhové auto se mimo cesty nechytá. Díky tomu mají úpravy pro různé použití opravdu smysl. Samozřejmě je to arkáda jak vyšitá. Se svým BMW X6 za jistých okolností předjedu třeba Lamborghini (ano, i taková kombinace aut se může na startovní čáře sejít). Jízda zasněženými serpentinami s RUFem je slast! Auta se chovají různě, řízení je příjemné, zábavné a dostatečně adrenalinové. Tuning ve hře moc volnosti nedává. Vylepšování výkonu je více méně dáno jen množstvím odjetých závodů, vylepšování vzhledu je hlavně o barvě a hnusných polepech.

Online mutiplayer. Obecně nemám rád multiplayery. Jednak proto, že nemám kamarády. A hlavně proto, že multiplayery pořád padají, jsou plné dementů, mají zdlouhavé načítání atd. Tady mě ale online mulťák příjemně překvapil. Hrál jsem ho tedy jen bez těch kamarádů ve veřejných lobby (nikoliv příběhovou část), ale i tak je docela svižný, je funkční, je návykový a je hodně zábavný. Některé multiplayerové disciplíny jsem v závodech dosud neviděl - dost mě baví “koruna”, což je vlastně hra na honěnou, a taky “dojezd do skórovací oblasti”, což je něco na pomezí závodu a curlingu. Hraní online je tady skoro povinností, neboť jinak se pořádné prachy vydělat nedají.

Mám rád auta. Mám rád automobilové závodní hry. Líbí se mi reálné lokace. Celé je to zábavné a funguje to dost dobře. Takže proč nemít rád The Crew.

Pro: Zábavné ježdění, rychlý fast travel, multiplayer, lokace, velká mapa

Proti: Pár nelogičností, slabší tuning, trochu chaotické a přeplácané, příliš vnucuje DLC

+17