Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Wrii

Wrii

 

Komentář

Přejít na komentáře

DISTRAINT

  • PC 75
Hrála jsem na mobilu.
Moc pěkný 3-4 hodinový zážitek pro každého, kdo má rád logické pixelové hororovky. Je nutné zmínit, že celou hru vytvořil jeden člověk během 8 měsíců, což je podle mně skvělý výkon na to, jak je hra pěkná, plynulá a má zajímavý příběh.
K ovládání máte pouze pět tlačítek, přičemž jedno vás vezme do menu. Ovládání je tedy lehké a poměrně příjemné (ideální do cestování veřejnou dopravou)
Hudební doprovod je skvělý. Nádherně doplňuje napjaté chvilky a v momentech děsu znovu dokonale podkresluje atmosféru. Rozhodně to není kvalita, kterou bych čekala, kdybych poprvé viděla nějaký záběr ze hry.
V příběhu hrajete za mladého Price, který nováčkovsky konfiskuje majetek dlužníků a cítí se kvůli tomu z nějakého důvodu hrozně špatně. Jediná věc, která mi na hře vadí, je právě to, že nechápu, proč by Price měl tak zlé svědomí, noční můry a krvavé halucinace z toho, že konfiskuje majetek dlužníkům. Přesto jsou ale děsivé chvilky ve hře zpracovány s grácií, kterou už spousta dnešních hororových her ztratila. Pixelové hororovky se prostě nezapřou, ty budou vždy v něčem speciální.
S hraním jsem tedy neměla žádný větší problém a hru jsem si užívala. Ačkoliv je pravda, že kolikrát se mi stalo, že jsem se sekla a nevěděla co mám dělat, abych postoupila dál. V takových chvílích Vám hra moc nepomáhá - prostě si musíte škvařit mozkové buňky a přijít na řešení sami.

Pro: Hudba, zpracování děsivých momentů, pěkné využití pixelové grafiky

Proti: Trošku přehnaný příběh, většinou bez žádné rady, co dál, pokud se zaseknete, občas moc dlouhé pochodové pasáže

+20