Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Freelancer

  • PC 85
Na začátek menší lingvistická kulturní vložka. Při hledání vhodného českého ekvivalentu slova freelancer jsem našel dost neobratný překlad "nezávislý pracovník". No, uznejte sami, motivovala by Vás hra s podobným názvem? Ve mě to evokuje spíše něco ve stylu "jeden den v životě řadového úředníčka na maloměstě". Vážně, vhodný jednoslovný překlad jsem nenašel...

Abych se dostal k jádru věci, teď už bez vytáček. Jste Edison Trent, vesmírný kovboj na volné noze, létající si ze systému do systému, hledající dobrodružství, pracovní příležitosti a obecně možnosti jak si namastit kapsu. Jenže ejhle, vesele si hopsáte z planety na planetu, když v tom...BAF! Lekli jste se?

Ne ne, nebudu zde spoilerovat a ani se vyjadřovat k relativně tuctovému příběhu, který není zdaleka nejsilnější stránkou hry. O spoilerování zase tak nejde, ale opravdu to není nutné. Snad jen v kostce... vzpoura, světélkující emzáci, ohrožení civilizace, znáte to. A taky hodně BUM a občas i BÁC. Ačkoliv příběh jako takový není žádné veledílo, atmosféra hry vás rychle vtáhne.

K čemu bych se ovšem rád vyjádřil jsou herní možnosti a zpracování. Rád bych zdůraznil slovo FREE. To freelancer opravdu je. Rozsáhlý herní svět se spoustou krásně provedených hvězdných systémů, hluboký vesmír, který Vás bude vybízet k dalšímu a dalšímu objevování. Ovládání je snadné a příjemné, poměrně široká škála možností (ačkoliv po čase poněkud stereotypních) vás zabaví na dlouho. Pro mě velice příjemný zážitek, který ve mně vyvolal chuť objevovat temné kouty galaxie.
+11