Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

The Plague Doctor of Wippra

  • PC 80
Herní výzva 2022 – 7. Hippokratova přísaha (Hardcore)
Ačkoliv nepatřím mezi velké fanoušky pixelartové grafiky, téma a především adventurní zpracování mě nakonec zlomilo. V kombinaci s ideálním kandidátem na pro mě nejsložitější kategorii letošní Herní výzvy se jednalo o samozřejmost. Jak to nakonec celé dopadlo?

Úvod zaujme, ale nepřesvědčí. Doktor, který v dopise vypráví zpětně svůj příběh, jak objevil příčiny moru. Nic, co by působilo tak originálně. Postupně se příběh však začíná rozjíždět a odkazy na skutečné reálie a obecné propojení s tehdejším pohledem náboženstvím mě nenechal hru vypnout až do samého konce.

Velmi mě překvapilo a potěšilo zároveň, že na volbách skutečně záleží. Asi není tajemstvím, že hra má vícero dost odlišných konců. V souladu s poměrně krátkou herní dobou nic nebrání tomu zkusit hru klidně okamžitě po dohrání na jiný způsob. Stejně tak potěší logické a na první pohled jasné řešení adventurních prvků.

Ačkoliv hra samozřejmě není do českého jazyka lokalizována, angličtina není nikterak složitá, a i s částečnou znalostí angličtiny není obtížné většině porozumět. Navíc rozhovory čekají na odkliknuti a je tedy k pochopení příběhu času více než dost.

Co bych možná trošku hře vytkl je až zbytečný malý výřez, na kterém se hra odehrává. I přes fullscreen je obraz skutečně malý a i přes to, že jsem podobných her hrál poměrně dost, u žádné hry mě to nemrzelo tak jako zde. Stejně tak by přeci jen mohla být herní doba za žádanou cenu o trošku delší.

Jedna z nejzajímavějších her, která zprostředkovává temnou dobu historie v hezkém grafickém zpracování, které má na své kráse pouze několik much. Pokud jste alespoň trošku příznivcem podobných her, případně tohoto tématu, určitě s tímto krátkým titulem nelze šlápnout vedle.

Hodnocení: 80 %

Pro: Originální téma, grafické zpracování, na volbách záleží, logické adventurní prvky

Proti: Zbytečně malý výřez, poměrně krátká herní doba

+10