Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Feign

  • PC 80
Herní výzva 2021 - 1. Pacifista (Hardcore)
Na úvod by bylo dobré zmínit, že jsem se doposud nesetkal se hrou typu Among Us, ze které hodnocená hra, jak jsem se dozvěděl vychází.

Ačkoliv samotná hratelnost může připadat hráči velmi jednoduchá a až zbytečná, opak je pravdou. Hra pro maximálně 12 hráčů nabízí více než uspokojivé "vyblbnutí" a slouží jako skvělý doplněk pro skupinové herní odpoledne.

Zakladatel herního lobby má možnost zvolit počet členů každé skupiny "hodných", "zlých" a "neutrálních". Z počátku se zdá hra být jednoduchá a odhalení ostatních trvá sotva pár minut. Jakmile se ale tým začne sehrávat, nebo spíše zlepšovat ve lhaní, začnou vznikat velmi zajímavé situace, kdy je třeba pachatele "vypozorovat" a takticky určit podezřelé. Celé hra totiž spočívá v tom, že v jedné vesnici je předem stanovený náhodný počet vrahů, kteří trápí ostatní hráče. Úkolem ostatních je společnými silami dát dohormady, kdo by mohl být podezřelý.

No jo, ale nelže vám náhodou váš společník a není tím vrahem právě on? K tomu slouží několik různých generovaných schopností, které mohou pomoci nebo přitížit rozhodnout, kdo je vrah.

Každé kolo se skládá z noci, kde se dějí jednotlivé úkony jako je vražda, ale také pozorování, léčení, stopování a mnoha dalších. Následného dne kde se každý pravdivě, či lživě zodpovídá, co vlastně v noci dělal. Překvapivě jednoduchá záplaetka může ve výsledku zabavit na dlouhé hodiny, kdy z počáteční nejistoty může vzniknout samotný syndrom, že nevěříte ani sami sobě protože, co kdyby vaše postava byla ve skutečnosti blázen a vše se odehrávalo pouze v její hlavě? I to je totiž možné.

Jak jsem zmínil na začátku s podobnými hrami nemám žádné zkušenosti a možná právě proto mě hra natolik okouzlila. Feign je skvělá hra na odpoledne s přáteli nebo kolegy s tím, že se nesmí zapomenou, že zábava je přímo úměrná počtu zapojených hráčů. O to lépe, že hra je neustále akutalizována tvůrci a doplňována spousty dalších novinek. Tím, že je hra teprve v Early Accessu, bude určitě zajímavé sledovat, co ze hry nakonec vznikne.

Hodnocení: 80% 

Pro: Skvělá skupinová zábava, nejistota, napětí

Proti: Bez spoluhráčů nelze hrát, chvilku trvá, než hra zaujme

+8