Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Lucas • http://www.youtube.com/user/TheVyrida • ČR - kraj Moravskoslezský

Komentář

Přejít na komentáře

Jagged Alliance 2: Unfinished Business

  • PC 80
První oficiální datadisk k mé nejoblíbenější hře na světě. Co se změnilo je tak trochu už nastíněno v popisu hry nahoře, takže neni k tomu co více dodávat a přejdu rovnou k mému pohledu.

Hra hlavně přiostřila co se týče obtížnosti tím, že zvýšila počty jednotek na sektor. Takže se je třeba připravit na až třiceti početní přesily, které pokud nezapojíte trochu do akce i mozek, vás rozdrtí během několika minut. Naštěstí v prvním a vlastně jediném krámku se zbraněmi si můžete opatřit nejlepší sniper pušku ve hře, kterou když svěříte do správných rukou, můžete likvidovat nepřitele jednou ranou do hlavy a to se vyplatí.
Dále si je třeba hned ještě před spuštěním hry uvědomit, že žoldáky, které si najímate hned v úvodu budete mít až do konce hry a žádné k nim už přidávat nebudete ( kromě několika málo volně pobihajicích šilenců po mapě ), takže si výběr hodně rozmyslete, protože to je kličový faktor pro úspěšné dokončení celé datadiskové hry.
Všechny důležité aspekty z původní hry zanrhujicí ovládaní, hratelnost, zvuky i grafický kabátek zůstaly beze změny a datadisk tak vyzařuje tou samou aurou jako JA2, což je skvělá zpráva hlavně pro všechny fanoušky hry, kteří znají Arulco jako své boty.

Záporem tak můžu nazvat jen malý počet mapových bojových sektorů, které hlavně natahujou hru už zmíněnou obtížnosti a závěr v nekonečně táhnoucích se interiérech mě taky spíše nudil než bavil. Hru jsem přesto dohrál několikrát a největším lákadlem tak 100% zůstává editor a desítky nových modových map, které do hry prakticky přidávají nekonečnou zábavu...

Pro: Vše hlavní co bylo skvělé v JA2 zůstalo zachováno, import své postavy z původních JA2 sejvů, editor s hromady komunitou vytvořených modů.

Proti: Malý počet sektoru, závěr hry v nekonečně táhnoucích se interiérech, pro někoho obtížnost.

+8