Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Milan Koubský • 38 let • Praha (ČR - kraj Praha)

Komentář

Přejít na komentáře

Unreal

  • PC 80
Tuhle hru jsem dohrál až na nějaký třetí pokus. Vždycky mě zabrzdila její velká délka a občasné nudné pasáže. Nedávno se mi to ale přeci jenom podařilo.

Když si vezmete stáří hry, tak její textury ve vyšších rozlišení neurazí ani dnes. Prostředí je sice poněkud prázdné a málo interaktivní, ale pěkně nasvícené, s dobrou viditelností. Zpracování vody neztrácí svoje kouzlo vůbec. Celou atmosféru dokládá neotřelý zvukový a hudební doprovod, kdy máte opravdu pocit, že jste v neznámém prostředí. Je to snad i jedna s prvních 3D her, kde se dočkáte nějakých skriptů.

Vaše postava se tu pohybuje docela rychle, takže se můžete těšit na rychlé adrenalinové souboje proti chytrým nepřátelům. Umělá inteligence je na vysoké úrovni. Nepřátelé (hlavně Skarjové) jsou pořád v pohybu a uskakují. Dokonce jsem někdy měl pocit, že burcují parťáky, kteří stojí o pár zdí dále. Na můj vkus toho moc vydrží, což kompenzuje jejich malý počet. Osobně jsem zastáncem spíše masovějších přestřelek. Hra určitě nezklame vyznavače soubojů s bossy.

Bohužel se tvůrci nevyvarovali občasných bludišť a nudných pasáží, které vzhledem k velké délce hry nepůsobí moc dobře. S příběhem si mohli taky dát trochu více práce. V podstatě jde jenom o to zachránit si vlastní kůži. Nějaký další zaznamenání hodný děj okolo jsem nezaznamenal. Možná se ale pletu. Obtížnost hry je docela vysoká, takže když budete hrát alespoň na střední obtížnost, tak vám hra vydrží docela dlouho.

Pro: AI, technologie, zvláštní atmoféra podbarvená výbornou muzikou, délka, obtížnost, souboje z bossy

Proti: občasné nudné pasáže a bludiště, mizivý příběh, někdy až moc velká odolnost nepřátel

+26