Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Milan Koubský • 38 let • Praha (ČR - kraj Praha)

Komentář

Přejít na komentáře

Delta Force 2

  • PC 70
44 dohraných misí 1349 zabitých. Ano, i druhý díl této akce je docela slušně dlouhý. Navíc je těžší, pestřejší a plný chyb.

Grafické zpracování doznalo několika vylepšeních. Pár nových prostředí a to včetně nočních misí. Mnohem členitější základny a budovy. Nové pohyby nepřátel při smrti. Tráva, která je tady mimochodem celkem k ničemu, protože stealth opět nefunguje. A proč taky ho používat, když můžete nepřítele zastřelit jednou ranou do nohy. Příjemnou novinkou jsou určitě průstřelné zdi. Samopalem tady konečně nemůžete sestřelit vrtulník a výbuchy vypadají trochu líp.

Zavedení balistiky je super prvek. Rána se chová pěkně realisticky a vy musíte nově počítat i se vzdáleností. V tomto ohledu chybí snad už jenom zohlednění větrných podmínek. Náplň misí je mnohem pestřejší. Už to není jenom o odstřelování z dálky. Daleko častěji se musíte aktivně zapojit. Někdy je to už docela slušný adrenalin. Vzhledem k tomu, že se nedá ukládat.

Technické zpracování je špatné. Dobře, engine vypadá tak jak vypadá. Když vás ale několikrát zastřelí blikající postavička. Před očima vám zmizí zbraň, nebo celý objekt a vy kvůli tomu umřete, tak je to k vzteku. Často jsem za to hru proklínal. Složitější komplexy nebo blízké výbuchy navíc dost zpomalují hru. To by měl řešit hardwarový režim. Bohužel, v tomhle režimu mi krajinou prosvítají objekty a nepřátelé.

Umělá inteligence nepřátel i přátel je pořád příšerná. Brokovnice k ničemu a lezení ze schodů nebo ze strání je dost bizarní. Pády sice zraňují. Mě ale nikdy nezabily. A to je tady mnohem kopcovitější terén, než minule. Po smrti chybí záběr na vojáka, který mě zastřelil. Přesto mě hra bavila. Připadal jsem si totiž jako totální killer.

Pro: balistika zbraní, pestřejší náplň misí, průstřelné zdi, slušná délka

Proti: otřesné technické zpracování, umělá inteligence

+12