Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Milan Koubský • 37 let • Praha (ČR - kraj Praha)

Komentář

Přejít na komentáře

Daikatana

  • PC 60
Hra má dost rozdílnou kvalitu. První epizoda? Peklo. Hrozné zbraně, příšerné prostředí, titěrní nepřátelé, strašná grafika. První epizoda tu spolehlivě funguje jako odrazovač. Je to nudné. Vůbec se nedivím, že hra neměla úspěch. Demo jsem tenkrát hrál taky. A nikdy mě nenapadlo, že bych si na základě takového dema koupil takovouhle hru.

Sideckikové byl sice chvályhodný nápad, ale hře to strašně ubližuje. Jejich nepoužitelnost jak v boji tak průchodem po úrovních. Design misí jako by s nima vůbec nepočítal. Totální tupost. Pořád se zasekávají, někam padají. V boji jsou schopný se zastřelit navzájem, nebo během zběsilého střílení vám vlézt před hlaveň. Nejlepší je, nechat je na začátku, vykosit to, uložit si to a pak je pomalu a trpělivě vést do cíle. Mimochodem, nepřátelé jsou blbí snad ještě víc a zasekávají se taky.

Zbraně jsou nezáživné a nudné. Žádný pořádný pocit ze střelby. V první epizodě ani jedna dobrá zbraň. Druhou jsem prošel prakticky jen s Daikatanou. Ve třetí byla dobrá ta malá kuš a ve čtvrtý rotačák. Možná taky pistole. To je vše. Nepřátelé se po zásahu vždycky rozprsknou na maso, jako kdyby byly naplnění nějakou výbušninou. Uznávám, že jsem nadupaný borec, ale kuška snad takovou sílu ani nemůže mít.

Tak abych to jenom nestrhával. RPG prvky jsou fajn. I když třeba u síly zbraní mi to přijde trochu přestřelené. Potom co přetrpíte první epizodu, se vám hra odmění svižnou hratelností. Prostřední dvě epizody mě bavily. Hra nemá tolik chyb, aby byla vyloženě frustrující (verze 1.2). Nápad s úložnými kameny je docela dobrý na udržení větší koncentrace (pokud zrovna někam nespadnou sideckikové). Taky se kupodivu o dost zlepší grafika.

Příběh je na akční hru docela fajn. Jen ho mohli zkusit vyprávět jinak. Enginové animace tu vypadají docela úsměvně. Kvalitu druhé a třetí epizody bohužel ztrácí epizoda čtvrtá. Kde se mimochodem nachází snad nejtrapnější brokovnice, co jsem viděl. Hra je to docela dlouhá. Bohužel se tu ale žádné zapamatováníhodné momenty nekonají. Méně je někdy více. Boss byl díky chybě v designu pěkně jednoduchý.

Pro: druhá a třetí epizoda, solidní příběh

Proti: první epizoda!, tupí společníci a nepřátelé, nezáživné zbraně, výbušní nepřátelé

+25