Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
ViRus

ViRus

R. J. • Games Collector • ČR - kraj Jihomoravský

Komentář

Přejít na komentáře

Transport Tycoon Deluxe

  • PC 95
Jako malý kluk jsem měl naivní představy o tom co budu v dospělosti dělat. Kdo taky ne, že. Navíc mne vždy lákala doprava jako taková - ať už šlo o lodě, vlaky nebo letadla - a snil jsem tak o tom, že budu všechno tohle přepravní hemžení řídit. Jasně si pamatuji z doby, kdy na dnešní herní vyspělost člověk nedokázal ani pomyslet, že na prvním stupni základní školy jsem se dostal k brožuře BESIPu pro děti, kde byl obrázek mostu, na něm jede vlak, pod ním autobus a automobily a nad vlakem přistávalo letadlo... Transport Tyccon Deluxe tento dětský sen (a onu inspirativní “besipáckou“ brožuru) alespoň trochu virtuálně zhmotnil.

Opravdu, převedení se povedlo takřka na výbornou. Od prvotního si zvolení prostředí, prvního postavení nádraží, nakoupení vagonků a lokomotivy... I když se od určité chvíle jedná o dosti stereotypní hru, jsou ve hře momenty (a je jich hodně), u kterých zaplesá srdce malého dítěte každého v nás. Na výběr (hraní) je zde velké množství dopravních prostředků, měnících se svým účelem, vzhledem i vlastnostmi podle toho, ve kterém období se zrovna nacházíte. Jediným obsahem celé hry je přeprava - ať už se jedná o lidské pasažéry, zlato, dřevo nebo třeba ropu a vše tady souvisí se vším (např. přepravíte lidi na ropnou plošinu, z ropné plošiny ropu pošlete tankerem do přístavu atd.). Postupně, podle toho jak se o svém obyvatele staráte, se vám hra odměňuje v podobě graficky se rozrůstajících měst, kdy tu a tam vyroste nový dům, stadion či nákupní centrum.

Nejenom radostí ze stavby a přepravy čehokoliv je zde člověk živ. Sem tam se stane nějaká ta nehoda (srážka vlaků, potopení lodi, pád letadla) a řešit budete muset i finanční situaci, protože hned od začátku nebudete mít na všechno peníze a bude důležité správně nastavit strategii tak, aby přepravě rentabilně fungovala a vaši protivníci, kteří usilují o totéž, vyklidili v dané lokalitě pozice.

Pro: přeprava všeho

Proti: stereotyp

+22