Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

RIVE: Wreck, Hack, Die, Retry!

  • PC 70
Ve hře hrajete za pilota Roughshota, který se zničím nemaže. Díky němu řídíte malého robůtka, který připomíná malého pavouka s pořádný kanónem. Dělem budete z robotických nepřátel dělat šrot, který je brán i jako měna pro vylepšení vašeho robota. Možnost dokoupit silnější pancíř či magnet na šrot, dále rakety, brokovnici, miny nebo granáty, pak už se nebudete muset spoléhat jen na kanón. Popřípadě při velkých přestřelkách vám dost pomůže hackování nepřátel, kteří se na určitou dobu přidají k vám.
Od dvojce zmíněných her nahoře Rive má o dost větší rozsah prostředí. Jednou se pohybuje po zemi, kde musíte využívat skok, někdy až moc. Ve vodě, kde nelze střílet nebo ve stavu beztíže, ve kterém naopak lítáte jako raketka.
Graficky a herně je hra velmi vydařená, vše vypadá jak má, dobré efekty, rychlá hratelnost. O zvukový doprovod se postaral Mark Dodson (Star Wars nebo Gremlins), který vše dokresluje.
Tvůrci vsadili ve hře i na vtip. Roughshot hlásí kde může. Například ve stavu beztíže letíte jako raket a nepřátele začnou létat za sebou v řadách, Roughshot to ihned okomentuje Look at me I am old school!! nebo když zemřete a věřte budete hodně umírat, objeví se nápis Insert Coin! Pokud se Vám bude stejně dařit jako mě, zběsile skákání do lávy budete odměněny hláškou Kentucky Fried Pilot! Poslední hláška mluví za vše Snake! Snaaaake!!!!

Verdikt: RIVE: Wreck, Hack, Die, Retry! Je velmi povedená Shoot´em up hra, okořeněná vtipem, s dobrou hratelnosti i obstojnou obtížnosti. Pokud máte rádi tento styl arkád jako Já, tak vám nic jiného nezbývá než vyzkoušet, určitě nebudete litovat!! 70%
Ještě doporučuji Nex Machina, která je absolutní klenot mezi Shoot´em up hrama!!!

Pro: Hratelnost, Vtip, Zvuk.

Proti: Moc skákání!

+7