Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

DiRT: Showdown

  • PC 80
Dirt Showdown se vydal úplně jiným směrem než zbytek série. Rallye mu odzvonil konec, nastupuje kombinace Destruction Derby s party jízdou.

První zapnutí dema mě hned ujistilo, že tento Dirt bude víc pro mě než starší díly. Jelikož na PS1 jsem miloval Destruction Derby s kterých si Dirt Showdown půjčuje pár podobností.
Po přečtení pár recenzi, které nemohou odpustit Dirtu odstup od rallye jsem trochu váhal s koupí. Ale pro člověka co nemá co do činění se zbytkem série, jsem pořídil.

Hra dává důraz na destrukci jak v aréně tak na oválech. Dále jsou tu klasické závody, časovky a party mód, kdy je Vaším úkole dělat s autem triky (drifty, skoky atd). Samozřejmě že jízdní model je ve stylu arkáda a pravě to dělá hru jednoduší ale za to zábavnější.
Single kampaň je dost krátká a lehká. To co nezvládá singl, tak to dohání multiplayer kde Vám nikdo nic nedaruje. I v poslední zatáčce před cílem se může neskutečně zamíchat pořadím. (Kolikrát jsem si myslel, že si jedu pro vítěství a ono ejhle :-) ).

Grafika hry je dost nemastná neslaná. Důraz na barvy a turbo efekt alá rozmazání není nic extra. Destruktivní model ujde ale mohl by být lepší, když hra na to staví.
Co mě potěšilo je soundtrack který je nabitý 47 peckami od rocku přes hip hop až po drum bass či beak beat. (Stanton Warriors, Freestylers). Takhle by mě vypadat soundtrack!!
Co s týče zvuku motoru či zvuků okolí jsou trochu pozadu s pestrostí oproti soundtracku.

Verdikt: Asi tato hra bude mít mnoho odpůrců, já mezi ně nepatřím. Hra baví, hodně herních módu, drcení proti hráčů v aréně, pohodové ovládání, soundtrack, splitscreen (to je vzácnost), hodně aut.
Rád uvítám i další díl. 80%

Pro: Návykovost, mnoho herních módu, soundtrack, ovládání.

Proti: Lehká single kampaň, grafika.

+13