Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Swigridova kletba

  • PC 50
Swigridova kletba není zdaleka tak příšerná, jak legendy praví. Jen má tu smůlu, že tak nějak soutěžila ve špatné lize. V porovnání s profesionální produkcí tehdejší doby je to samozřejmě ukrutná bída, ale v kategorii polo-amatérských her jde o docela solidní výkon.

Grafika neurazí, dvě tři obrazovky bych se dokonce nebál označit za pěkné, hudba není příliš vtíravá, komicky otřesný dabing si sepsout zaslouží, ale koneckonců hře dodává osobitosti. Pixelhunting nepotěší, na druhou stranu hádanky jsou docela logické, na vyloženou hovadinu a z ní vyplývající zákysové místo jsem nenarazil. Za největší slabinu hry pokládám nerozvinutý příběh / stručné dialogy. Celková textová nedostatečnost je podle mě způsobená rozhodnutím hru nadabovat - pokud ano, pak šlo o rozhodnutí mimořádně nešťastné. Krátká herní doba (cca 3 hodiny) je vlastně požehnáním, každá další hodina by slabiny hry jen zdůrazňovala.

Verdikt: Nejde o dobrou hru, ale nejde ani o vyloženě špatnou hru. Viňme ne vývojáře, ale distributora, že za ní chtěl přemrštěný peníz. Kdybych dnes dostal něco podobného naservírováno ve formě freeware AGS adventury, hodnotím kladně.


Pro: Logické hádanky, krátká herní doba ze hry dělá sympatickou odpočinkovou jednohubku.

Proti: Pixelhunting, špatně podaný příběh a velestručné dialogy.

+25