Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

The Travels of Marco Polo

  • PC 40
Už ani nevím, jak se mi hra objevila v inventáři, pravděpodobně díky nějakému bundlu s hromadou dalších menších adventur. I když se nejedná klasicky o hidden object a náplní hry jsou v drtivé většině logické hádánky, tak jsem hru dohrála během necelých dvou hodin. Jednotlivé kapitoly jsou opravdu krátké, každá činí pár obrazovek a pár úkolů. Co se mi líbilo bylo to, že se hra snaží opravdu vyprávět příběh cesty Marca Pola tak jak proběhl, alespoň co se jeho zastávek týče, i když je samozřejmě pravda, že z ostatního je hodně fikce.

Hra nabízí nápovědu, která nic nestojí a postupně popíše i celý postup jak dál, pokud člověk opravdu neví, co udělat. V pár úkolech, kdy se jednoduše jedná o HO nabídne taky nápovědu, ta se ale nějakou dobu nabíjí než se dá znovu použít. U logických hádanek se dá po nějaké době úkol úplně přeskočit, což jsem využila myslím jednou u otáčení měsíců. Doteď nevím, jak bych tu hádanku vyřešila. Kvůli nápovědám, které jsou k dispozici se ve hře nedá nějak zaseknout, ale na druhou stranu není dohrání vůbec žádná výzva a ve výsledku ani zábava.

Hra neurazila, ani neoslnila. Jediné, co se zaslouží zmínit je otec Marca, kterého snad vypodobnili podle fotky Marka Ebena. Cannot be unseen.
+10