Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Musaic Box

  • PC 80
Nevybavuji si, že bych kdy hrála jinou hudební hru. Myslí tím, tak moc hudební, že bez zvuku nemáte šanci hrát. Dovolím si říct, že i bez hudebního sluchu.

Myslela jsem si, že vzhledem k tomu, že mám dobrý hudební sluch, tak pro mě bude hra brnkačka. Mýlila jsem se. Sice jsem slyšela, když jsem hádanku poskládala špatně, ale nemohla jsem dlouho přijít na to, jak ji opravit. Naštěstí mi hra vždy trochu pomohla tím, že se člověk musel trefit i tvarem puzzlů k dotvoření správné melodie.

Nejprve jsem měla za úkol najít obrázky v místnostech. Když jsem jich měla dostatek mohla jsem se pustit do skládání melodií. Hra má více úrovní skládání, někdy vám zahraje melodii jednoho muzikanta, kdy není až tak těžké najít správné notičky a poskládat je jak jdou za sebou. Horší je, že muzikant není v kapele sám a ostatní muzikanti už nehrají melodii tak úplně jasně, takže pro mě bylo opravdu dost těžké určit kam patří část co hraje buben nebo třeba housle.

Melodie jsou nádherné, věřte, že když se mi podařilo konečně písničku složit, tak jsem si do rytmu radostně kývala hlavou, někdy jsem začala i dirigovat ;o) Jedná se o krátký kousek, za dva večery je po muzice. Občas jsem byla velmi frustrovaná, že na správné řešení nepřijdu, o to víc jsem byla šťastná, když se podařilo. Obtížnost je dle mě větší. I hledání papírků v místnostech chce jistou dávku trpělivosti a vynalézavosti.

Pro: skvělá hudba, obtížnost tak akorát

Proti: krátká

+23