Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Monument Valley 2

  • Android 85
Monument Valley 2 je velmi příjemná mobilní hra. Vzhledem k tomu, že jsem hrála první díl a líbil se mi, na dvojku jsem se velmi těšila. Tentokrát jsem nehrála za Idu, ale za Ro a její dceru, která se musí osamostatnit a naučit se postupovat spletitými cestami sama.

Díky tomu, že místo jedné postavičky jsou zde dvě, je hraní o něco zajímavější. Musím ale přiznat, že jsem čekala daleko obtížnější hádanky. Řekla bych, že jednička mi dala mnohem více zabrat. Možná pro někoho, kdo jedničku nehrál, bude dvojka obtížnější, ale nepřišlo mi, že by tvůrci vymysleli hodně nových technik hádanek.

Přesto se mi hraní moc líbilo, hudba s vizuálním prostředím hry byla velmi příjemná a bavila jsem se nad různými prostorovými klamy a mechanismy. Za každým levelem jsem si mohla vytvořit vlastní ornament, což je velice nápadité.

Musím ocenit, že si tvůrci vůbec dali práci s příběhem. Většina logických her ho totiž úplně postrádá. Doufám, že se dočkám i dalšího dílu a že se u něj tvůrci tentokrát hecnou a udělají hádanky více hardcore a přidají ještě více levelů.

Pro: vynalézavost hádanek, hudba, vizuální zpracování, příběh

Proti: jednoduchost hádanek, délka

+15