Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Red

Red

 

Komentář

Přejít na komentáře

DISTRAINT

  • PC 35
Herní výzva 2019: "Severní vítr"

Člověk má dělat takovou práci, která ho baví. Našeho hrdinu jeho práce příliš nebaví. Vlastně z ní má noční můry. Je to totiž exekutor. Povolání, které ani u nás nepatří k těm nejprestižnějším.

První, co zaujme je asi právě ten námět a grafika. Obojí je netradiční a mě celou dobu bavilo sledovat, jak se na hlavě hrdiny při chůzi houpá klobouček. Horší to je se zvuky, základní melodie je fajn, ale zklamala mě absence dabingu, která by mohla výrazně pomoci. Žánrově je to hororová adventura, kde používáte jen šipky doleva, doprava a akční tlačítko, v rámci takto osekaných adventurních prvků jsou puzzle ještě docela nápaditá, nikoliv však zábavná.

Co mě opravdu zklamalo je nakonec příběh samotný a psychologie/emoce okolo. Hrdina sám je hodný a aby hra měla nějaký obsah tak dokonce hledá pro dlužníky kapelu, psa nebo dárky. Ta premisa z druhého odstavce informací o hře je tedy nepravdivá. Dalším hraním je motiv hodného exekutora vlastně jen opakován a rozmělňován, výčitky postavy a její noční můry působí neadekvátně. Za sebe mohu říci, že se jednalo o dobrý zážitek, jenom to, co chtěl sdělit, sdělil v prvních deseti minutách a to ostatní byla už jen nastavovaná kaše (trvající něco přes 2h).

Na mobily asi dobrý.

Pro: atmosféra, grafika, námět

Proti: absence dabingu, příběh, puzzle

+7