Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Martin Čulák • 31 let • Brand & PR Manager • Praha (ČR - kraj Praha)

Komentář

Přejít na komentáře

Battlefield Vietnam

  • PC 90
Battlefield Vietnam je titul zaměřený čistě multiplayerově, žádné ambice v singleplayerové části si nedělá a přesto jsem multiplayer hrál minimálně, na rozdíl od spousty hodin propařených s boty. Conquest mód je sám osobě tak geniálním vynálezem, že jsem si s ním prostě vystačil dobré dva roky. Z BF: Vietnam čiší Vietnamská válka z každého kroku, mapy jsou nadesignovány přímo bravurně a nechybí jak džungle, tak městská zástavba. Jakkoliv je úchylné na hře hodnotit intro, dodnes mi přijde jako to nejfantastičtější ze všech herních inter na světě, kterému následuje podobně fantasticky stylizovaný interface s nezapomenutelnými, klasickou hudbou té doby podbarvenými loadovacími obrazovkami u každé z map.

Nejlepší na tom všem povrchním pozlátku je, že on se BF: Vietnam i velmi dobře hraje. Ve hře máte ohromnou svobodu v tom, jak se s nepřítelem navzájem likvidovat - nabodáním jedovatých punji kolíků počínaje a napalmovým náletem konče. Když už jsem u lítání: ohromným trhákem jsou v BF: Vietnam helikoptéry, které v žádné jiné hře neměly tak zásadní význam. Třešničkou na dortu jsou celkem tři hratelné strany a velmi omezená, ovšem přítomná možnost svou vybranou herní třídu (mimochodem, každá z nich je zpracovaná s ohromným citem) upravovat. Hra pokulhává jedině v tom, že se zbraní nemáte možnost realistického míření přes zbraňová mířidla. A technologicky není BF: Vietnam taky žádný zázrak...

Pro: Soundtrack, atmosféra, herní možnosti, skvělé mapy,

Proti: Nejde mířit, podivné technické zpracování

+9