Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
33 let • Nový Jičín (ČR - kraj Moravskoslezský)

Komentář

Přejít na komentáře

Fallout: New Vegas - Honest Hearts

  • PC 70
Zvláštní DLC. Na první dobrou je tu všechno správně. Setting, který dává vzpomenout na Arroyo, charismatický protagonista a příslib morálního dilematu. Po skvělém Dead Money jsem ocenil i změnu prostředí, které je zde mnohem přívětivější. Zatímco Dead Money však byl neopracovaným diamantem, Honest Hearts je spíše krásnou prázdnou nádobou.

Zion je naneštěstí vzhledem k chabému obsahu příliš rozlehlý a tak působí velmi naředěným dojmem. Vedlejších aktivit je málo a celá hlavní zápletka je na úrovni delšího side questu z původní hry. A to ještě podprůměrně odvyprávěného. Na to, abych před finálním dilematem, nebo snad po dohrání přemítal nad svými činy, chybí příběhu jakákoliv hloubka, či snaha nějak emocionálně vtáhnout. Daniel a jeho Sorrows jsou taková roztomilá mateřská školka a záporní White Legs jen čisté odosobněné zlo. Místo toho, aby mé závěrečné rozhodnutí stálo na logických argumentech, nebo mém světonázoru, rozhodla skutečnost, že jediná postava, která má alespoň náznak nějaké psychologie, je Joshua Graham.

Mrzí mě, že takový entuziasmus, se kterým byl pouze skrze text odvyprávěn příběh přeživšího "Otce", tvůrci nezvládli vložit do ústředního motivu Honest Hearts. Chybí tomu péče, komplexnost, hloubka, i to titulní heart. I tak jsem se ale vlastně nestihl začít pořádně nudit a dokonce mě pár věcí potěšilo. Kromě onoho roztroušeného deníku mi udělaly radost Desert Ranger Armor, krásná pětačtyřicítka a další dílky do mozaiky Ulyssesova příběhu. Jestli se však budu mít chuť do Zionu ještě někdy vrátit, to - honestly - nevím.
+16