Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Hearthstone

  • PC 55
Hearthstone jsem hrál už na pc, ale opravdu dobře jsem ho proklepl až na tabletu. Na počátku byla tato hra super. Výborný tutoriál, oblíbený svět Warcraftu, pěkná grafika, jednoduché ovládání. Opravdu jsem se bavil. Sbíral jsem hrdiny plnil questy a zlepšoval jednotlivé balíčky. Vše bylo rozjeto na výborné hodnocení.

Pak jsem ovšem poprvé zavítal do "shopu". U karetních her jsem zvyklí na mnoho druhů boosterů, zde jsem dostal jako neplatící možnost jediného (update přinesl možnost dvou) balíčku, který stál 100 zlatých. Vzhledem k tomu že za jednu hru nedostanete více než 10 je to hodně vysoko. Řekl jsem si dobře bude tam spousta karet, k mému překvapení vypadlo 5 karet, 4 obyčejné a jedná uncommon. Z toho většina pro jiné hrdiny než jsem hrál. Navíc se zde platí i příběhové kampaně, což by byla jinak možnost jak u hry vydržet mnohem déle.

Byl jsem řádně naštvaný a když jsem poprvé zkusil pvp a viděl co za soupeře dostávám, jak jejich balíčky jsou plné vzácných karet na které já bych musel hrát stovky hodin proti botům, nebo platit obrovské peníze. Věřte mi vzalo mi to chuť tuhle hru hrát. Přesto jsem vydržel dost hodin na to abych mohl hru objektivně zhodnotit.

Hra sama o sobě není špatná, karet je sice málo, ale systém funguje, dá se rychle naučit. Proto snad možná karetní nováčci budou více spokojeni. Pro mě veškeré klady dost výrazně zkazil fakt, že blizzard se zase jednou pokusil dojit kravičku úplně do sucha a předložil tak typický příklad jak se free2play nedělá. Dámy a pánové Hearthstone je prostě pay2win. Jestli Vám to nevadí přidejte si dosti procent nahoru, pokud však jako já chcete spíše free2play budete muset v tomto žánru hledat jinde a já hledám s Vámi.

Pro: hratelnost, grafická stránka, svět Warcraftu

Proti: pay2win, málo karet, nespravedlivý pvp matchmaking

-2 +5 −7