Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Duke: Nuclear Winter

  • PC 50
Tak tohle byl a je tedy pěkný propadák. Parta vývojářských dementů (neurážím, sami se nazývají Simply Silly) vycítila možnost vydolovat vánočním Dukem nějaké ty $ na dárky navíc. A tak jsou první dva levely jen prachsprostým recyklátem těch původních z Duke Nukem 3D, jen lehce poupravených tak, že jdete od "konce" na "začátek", že je v nich sníh a sněží a do hudby ze striptýzového klubu se kakofonicky míchá jakási variace na vánoční šlágr. Prasátka mají vánoční čepičky, jiné zrůdičky mají sobí parůžky a do toho se tam cpou ještě jakési divné malé nevkusné kreatůry, dle děje asi ony feministické Elfky.

Následujících pět levelů je sice nových, ale jednoduchých, což v tomhle případě nemyslím jako klad, nýbrž zápor. Jediné, co hru "zesložiťovalo", bylo snad zase jen mačkání přepínačů a knoflíků, které kdesi na mapě udělali cosi. A protože chyběla obrazovka, která by naťukla, hráč zase leze po celém levelu a hledá, co se vlastně kde změnilo - skvělé :)

Celé to totiž vypadá jako amatérská práce, která sice dala někomu zabrat, ale působí jen jako jednorázové rozptýlení na jeden deštivý nudný večer. Rozhodně nic, co by se mělo (byť jen samo sebe) vydávat za oficiální rozšíření Duke Nukem 3D. Absolutně nezajímavý a ve skutečnosti snad až nevhodný přídavek... k čemukoliv.

Perličkou na závěr budiž snad jen fakt, že v posledním levelu jsem zase strávil po vymydlení všeho několik minut hledáním, CO MÁM DĚLAT DÁL. V takovém malém a jednoduchém levelu, jehož jediným cílem bylo zmydlit Santu, což jsem udělal a pak jen běhal po mapě a hledal tlačítko na ukončení, nebo nějakou otevřenou další chodbu, něco. Nenašel jsem nic a tak byl zase nucen použít ze zdejších Odkazů leebigův link na YouTube Playthrough, a to jen proto, abych zjistil, že se mi měla automaticky spustit animace se závěrečným povídáním. No, nespustila.

Pro: Je mi líto, ale nic mě nenapadá - snad jen zase další mapy k Dukeovi...

Proti: ...jenže těch jsou zdarma dostupné mraky; krátké a bez nápadu, laciné

+15