Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Anomaly: Warzone Earth

  • PC 70
Tuhle hru, nebo některou z jejích odnoží, jsem kdysi dávno, nemálo lun tomu nazpět, viděl hrát kolegu z práce (nadřízeného :) kdysi na obědě, když jsme ještě na obědy chodili do TGI Fridays. Přesně z téhle chvíle si hru pamatuji. Vypadalo to graficky docela našlapaně a jinde než na iOSu to tehdy nebylo. Když to tedy po čase přišlo i na Android a na Google Play to bylo v akci, byla to jasná volba. Jasná ale byla jen do doby, než mi došlo, že chudák tablet tohle bez připojení na příruční Temelín nezvládne. No a tak když hra přišla po čase i na Steam pro PC, což je už nějakou dobu módní (předělávky jednoduchých mobilních hříček i pro PC), byla to zase jasná volba :) No a a podruhé to jasno dlouho nevydrželo a pro mě se zatáhlo v 11 misi kampaně, kde jsem to vzdal, vyzkoušel si ještě Baghdad Mayhem (Tokio Mayhem se mi bohužel dosud nezpřístupnilo), pak si zkusil jednu jedinou dosud dostupnou bonusovou misi a tak nějak seznal, že mi hra nemá co víc nabídnout.

Hra je prostě takový ten Tower Defense naruby, plníte mise a ničíte všelijaké věžičky, které vám stojí podél vámi zvolených tras. Za plnění úkolů a ničení věžiček v průběhu dané mise získáváte chechtáky, za které nakupujete pojízdné a pochodující válečné vybavení a k tomu navíc okolo křepčí maník, který získává shazované zásoby, kterými svůj vojenský konvoj léčí, chrání, skrývá atd. Docela se to dalo, ačkoliv mi vadily zase časově omezené části a úkoly, ale jakmile přišly věžičky, které dokázaly ty již zničené zase obnovit, už to bylo nad moje síly, síly konvoje a síly křepčícího velitele. Takovéhle sisyfovské hraní neskýtá potěchu duši ani klávesnici, natož mé karmě, a ačkoliv to i na PC docela slušně vypadá, znovuhratelnost i důvody pachtění se za překlenutím 11 mise a další ztrátou času ve hře nenacházím. Krátká mobilní jednohubka, na PC krátce večer dva tři zabaví a pak nenávratně mizí v digitálním zapomenutí. Ve Steam klientu zařazeno do skupiny "Done - No More".

PS: Jsem lepší jak leebigh, můžu klidně spát :D

Pro: Vzhled, menu a grafika obecně; jednoduchost a nenáročnost - casual blbnutí na krátké chvíle; online žebříčky a u některých misí i porovnávání s přáteli na Steamu; dabing a hudba

Proti: Nepříliš dlouhá hratelnost; v podstatě nulová znovuhratelnost; nápaditost vyprchává a spolu s jakousi nesmrtelností nepřátel ztráta chuti v tom pokračovat. Mohl bych se zakousnout a překonat to, ale ztrácet čas jde i jinde. Anomaly WE už svůj díl dostala.

+10