Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Luboš Selinger • 52 let • konstruktér • Ves Touškov (ČR - kraj Plzeňský)

Komentář

Přejít na komentáře

Euro Truck Simulator

  • PC 70
Po více než 130 tis. ujetých kilometrech jsem konečně splnil všechny úkoly a získal všechny hvězdičky a více není o co hrát. Ani nepamatuju, kdy jsem s hrou začal, protože hrát jí v kuse opravdu nejde. Je to vždy jen na pár večerů a pak se to omrzí a musí následovat pauza. Ta byla někdy i rok :-). Ale nakonec se vždycky vrátím a zase jezdím. Ke konci už jsem to vydržel docela dlouho, protože mě motivovalo dohrání hry. Celkově jsem u toho podle Steamu strávil 80 hodin.
Funguje to jednoduše. V jednom městě naložíte náklad a převezete ho do dalšího města. Na začátku je to celkem opruz, protože jezdíte po malé oblasti pořád dokola, dokud nevyděláte na rozřšíření do jiných států. Hra je rozdělená do pěti úrovní (od Začátečníka po Mistra) a v každé je pět úkolů. Úkoly jsou např. o odemykání dalších států, navštívení daných měst, převezení daného počtu nákladů nebo pro danou společnost samozřejmě bez nehod a podle pravidel.
Po odemčení velkých států jako je Francie a Německo, které mají na výběr tři města, už hra celkem odsýpala. Ale hrozně unavuje to, že všechny hraniční přechody jsou stejné se stejnou benzínkou a stejným místem na odpočinek. I další místa se neustále opakují. To samé se dá říci o projíždějících autech, jezdí tu jen pár typů. Navíc jich vždycky jede víc vaším směrem než naproti. A ty, co jedou v pruhu před vámi, mají tendenci nečekaně brzdit (zvláště u směrových cedulí) a to tak, že na fleku. Má to většinou za následek nehodu a tím ztrátu peněz nebo nesplnění úkolu. Zrovna tak ve městech hra s oblibou přehodi semafor na červenou kousek před vámi a když to nedobrzdíte, smůla, pokuta. Pokuty samozřejmě platíte i za to, když do vás nějaký blázen vletí a vy s tím nemůžete nic dělat.
Po grafické stránce mě hra nijak nenadchla, okolní krajina šla určitě udělat líp. Auta vypadají celkem dobře. Je možnost zvolit několik pohledů, ale použitelné pro jízdu jsou 3. Já používal nejčastěji pohled z kabiny a při nakládání a vykládání pohled za autem. Vyzkoušel jsem několik typů aut, která nejsou licencována, ale je dobře poznat, o kterou značku ve skutečnosti jde. Všechny motory mně zněly tak nějak stejně.
Přes vyjmenované nedostatky mě bavilo plnit úkoly a získávat hvězdičky. Je to simulátor řidiče kamionu a tak to taky beru, ta práce je prostě u ježdění po dálnicích pořád tam a zpátky.

Pro: hra naplňuje, co slibuje; úkoly; ježdění v Británii včetně trajektu

Proti: čím dál stejnější prvky ve hře - firmy, hraniční přechody, dálniční křižovatky, benzínky atd.

+18 +19 −1