Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
4 roky / Zahraničí

Komentář

Přejít na komentáře

Alter Ego

  • PC 85
Alter Ego je adventura klasického ražení, rozhrání je celkem příjemné, hráč není nucen k žádným absolutně nelogickým kombinacím, což je věc, která skutečně dokáže zkatit dojem ze hry. Obtížnost mi celkem vyhovovala - tak akorát, aby průběh nebyl směšně snadný a naopak tak, aby člověk nezakysl na místě, odkud se nehne. Jediné co může člověka zklamat, je možná absence hádanek, či miniher (mě osobně to ale u zrovna u této hry nijak nevadilo) a možná o něco kratší herní doba.

Grafické zpracování se mi zalíbilo. Tuhle dobu mám rád a to, jak byly lokace zpracované, se mi vážně líbilo. Stejně tak se mi vyhovovalo zpracování postav, jedinou výtku mám proti mimice. Mnohokrát postava pohybovala pusou i když v tu chvíli jen přemýšlela.

Od grafiky jsem se pomalu dostal k ozvučení.. ač jsem hrál hru pouze s českými titulky, originální dabing se mi opravdu líbil. Trochu mi scházela hudba podkreslující hru v lokacích, ale celkem rychle jsem si na to zvykl. Navíc bylo celkem pěkně ozvučené vyprávění postav.

Odstavec věnuji i dvěma hlavním postavám této hry. Hlavní věc, co mě potěšila je ta, že byly obě uvěřitelné, což naštěstí nestrhávalo kvalitu hry dolů. Navíc byly hry za ně celkem pěkně prostřídané, takže jsme mohli vidět různé věci z pohledu obou postav. Ale pravda, že mě osobně bavila hra hlavně za detektiva Briscola - oblíbil jsem si jeho charakter, způsoby a celkově mi na něm asi bylo sympatičtější to, že je rukou zákona.

Děj se mi líbil, mám rád hry tohoto ražení. Příběh graduje až do konce hry, nikde nevázne. Atmosféra na člověka takřka dýchá, ať už je v nevěstinci, kostele, nebo na například na hřbitově. V linii s detektivem Briscolem se mi také líbil jeho zápisník, do kterého si zapisoval všechny úvahy a své podezřelé. Co mě ovšem zamrzelo, je samotný konec. Čekal jsem něco šťastnějšího.. zvlášť když jsem si tak oblíbil postavu detektiva.
Co mě trochu zklamalo: na konci hry byly pasáže již svižnější a hra tak byla možná dost ochuzená.

Sečteno a podtrženo, Alter Ego mě skutečně oslovilo a nebál bych se ho nikomu doporučit.

Pro: Kvalitní příběh a atmosféra, grafické zpracování, sympatické postavy, kvalita dabingu

Proti: Absence hudby v lokacích, kratší herní doba

+9