Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Libor Palička • 49 let • Urolog • Kroměříž (ČR - kraj Zlínský)

Komentář

Přejít na komentáře

LEGO Marvel Super Heroes

  • PC 85
Můj herní LEGO seriál pokračuje titulem LEGO Marvel Super Heroes. Traveller´s Tales tentokrát opustili přesné zpracování licencované látky jako v případě posledního Pána prstenů a od firmy Marvel si vypůjčili pouze svět a postavy. Příběh je tak z vlastní scénáristické produkce a myslím, že pěkně zapadá do marvelovského světa.

Hlavními záporáky jsou Dr. Doom a Loki, kteří se spojí se svými zlovolnými přáteli (Magneto, Venom, Dr. Octopus, Sandman) a snaží se vybudovat zařízení zvané Doom Ray of Doom z kosmických cihliček, tedy trosek skateboardové desky Silver Surfera. Ve finále se dokonce objeví samotný Galactus a k likvidaci tohoto poněkud žravého monstra se musí Avengers a X-Men spojit i s bojovníky z nepřátelské strany, aby byla Země zachráněna.

Systém hratelnosti hry se neliší od dalších LEGO titulů. Ovládáte sestavu superhrdinů, buď pevně daných v příběhové kampani, nebo si je zvolíte ve free hře. Zkoumáte realisticky vybudovaný svět z kostiček, bojujete s nepřáteli, rozbíjíte objekty a řešíte puzzle s využitím rozdílných specifických schopností vašich hrdinů. Prostě hráči LEGO titulů budou jako doma.

Příběhové mise jsou pestré a mění se neustále lokace i spektrum prostředí a nabízených hrdinů, jež ovládáte. Mise jsou poměrně rozsáhlé, opět máte naštěstí k dispozici ukládání během levelu, takže pokud musíte od hry odběhnout, nemusíte začínat odznova. Při hraní jsem se příjemně bavil, hra je provázena animacemi s četnými odlehčenými vtípky, které mi zdvihaly koutky. Tentokrát jsem nezaznamenal významné bugy, jenom jednou jsem s Iron Manem zapadl někde v hloubi kanalizace plné kyseliny. Drobné glitche jsou u LEGO her samozřejmostí, ale na hratelnost nemají vliv.

Vždycky se nejlépe bavím při hraní free hry, kdy můžeme používat dle libosti plnou paletu hrdinů. Bohužel pokud hrajete na úplnou kompletaci misí a chcete absolvovat úplně všechny úkoly, potřebujete nejprve prošmejdit město a zakoupit si potřebné postavičky, které netvoří základní skvadru bojovníků. Takhle jsem minul Sandmana a Galactuse, jež občas ke kompletnímu splnění potřebujete. Naneštěstí vám to hra nenaznačí a přijdete na tuto skutečnost až při misi. Takže nezbývá nic jiného než pátrat po městě, kde postavičky naleznete. Jinak hrdinů je poměrně velký počet a docela mi dělalo potíže se v nich orientovat. Naštěstí můj junior, veliká studnice znalostí o Marvelu, mi posloužil jako odborný poradce.

Řekl bych, že celý New York je jádrem celé hry a kampaň v rámci celé hry nehraje zase až tak zásadní roli. Po dohrání všech příběhových misí jsem měl splněno pouze 17% z celé hry! Vaší centrálou je Helicarrier, odkud pádem střemhlav vyrážíte do města. New York je komplexní a poměrně rozsáhlý. Zahrnuje dokonce jeho významné dominanty v podobě ikonických mrakodrapů a samozřejmě Sochy svobody. Ulice jsou plné obyvatel a žijí si svým vlastním životem.

Město nabízí nepřeberné možnosti vyžití. Plníte nepovinné úkoly od četných vedlejších postav, za což získáváte cihličky nebo nové postavy k zakoupení. Některé mise jsou bojové, jiné logické, další zase kurýrní, kdy vás postava žádá o nalezení často bizarních předmětů. Závodíte na zemi, ve vzduchu i na vodě, buď za pomoci vozidel nebo postav se schopností létání. To nejpodstatnější jsou vedlejší mise, díky kterým můžete získat červené kostky a tím pádem power-upy a násobiče skóre. Ty vám servíruje s noblesou a grácií sobě vlastní samotný Deadpool. Jedná se o kratší mise, doprovázené žertovnými animacemi a komentáři. Díky těmto nepovinným úkolům se herní doba vyšplhá určitě přes 50 hodin, bohužel jsem neměl možnost svou hru změřit, jelikož titul hrál dříve synek.

Hra mi velice pěkně odsýpala, po splnění kampaně jsem střídavě podle nálady a času plnil free play mise a střídal jsem to s průzkumem města. Tentokrát jsem oproti předchozím LEGO hrám docílil určitého spádu a nemusel jsem pracně syslit peníze. Podařilo se mi totiž brzy najít násobič skóre a pak už vše odsýpalo jako po másle.

Autorům se podařilo docílit příjemného komfortu pro hráče, nikde nebloudíte, virtuální postava vám ukazuje směr, transport po městě je rychlý, můžete se teleportovat v bohaté síti transportních panelů a i když se vydáte po vlastní ose, s létajícími postavami jde poletování také plynule. Hra umožňuje výměnu postav kdykoliv podle libosti, jedině vozidla musíte měnit u panelů, pokud potřebujete specifický typ pro určitá zadání závodů. Nicméně za běžných okolností si můžete ve stylu GTA přivlastnit cokoliv, co jede kolem.

LEGO Marvel Super Heroes je mezi záplavou LEGO her velice povedeným kouskem a zejména pro fanouška světa Marvel je povinnou volbou. Přináší nový příběh, bohatou kolekci známých hrdinů a díky zábavné hratelnosti si hru užije každý, i když na 100% splnění asi nebude mít každý trpělivost.

Pro: Poutavé a zajímavé mise. Kolekce hrdinů. Plynulá hratelnost bez zdržování. Uživatelská přívětivost.

Proti: Horší orientace v množství postav. Drobné bugy a glitche.

+19