Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
36 let / Olomouc (ČR - kraj Olomoucký)

Komentář

Přejít na komentáře

Firewatch

  • PC 95
Hned na začátek můžu hlasitě zvolat BRAVO. Ne snad proto, že by hra byla v mejch očích bezchybná, nebo že by to snad byl zrovna můj šálek kávy, ale v něčem prostě z mýho pohledu válcuje konkurenci nevídaným způsobem a po dlouhé době mám po dohrání pocit, že tohle tady prostě ještě nebylo. Ve svym žánru (walking simulator) hra v mejch očích nezná konkurenci.

No, ono totiž překvapivě hned úvod do děje, kterej je řešenej jako prostej interaktivní text mě doslova přikoval k monitoru. Nejen díky čteným informacím, ale především hudba se najednou zlomí... No prostě ta první skladba se opravdu povedla (Prologue).

Samotnej gameplay se odvíjí od potulování se po přírodě a komentováním okolí - naštěstí se ale pořád něco děje. Tempo je zvoleno příjemně - sprint je volitelný, skoro jsem jej nepoužil. Srdcem celé hry je vysílačka a komunikace s šéfkou Delilah. Zprvu jsem nic moc příliš nekomentoval, přislo mi trapný každou blbost hlásit,... no a v poslední hodině hraní už jsem kliknul myslím snad na všechno, na co šlo, jen aby mě z rozhovorů nic neuniklo. Opravdu mě příběh (ale spíše jakási osobní tragédie obou hlavních protagonistů) postupně začal nevídaně vtahovat a tempo časem rozhodně ztrácet nezačal, naopak.

Mezi nesporná negativa můžu zařadit třeba podivné skákání - jen na určených místech, taky HUD (přestože jsem jej zcela vyplnul!) mi neustále vypisuje na střed monitoru bílé nápisy, který jsou zbytečný! Animovaná grafika mi taky mírně nesedla do konceptu - hory na horizontu mi přišly vyloženě odfláklý.

Ale závěr hry je potom vskutku povedenej - jednak rozkrytí celýho lesního tajemství, ale především musím doslova zaplesat nad nápadem vůbec Delilah (vlastně ani Julii) nezobrazit. Patrně každej hráč zažije na konci jakési zvláštní zklamání (nebo to bylo subjektivní?) - myslím prádnou věž. Neznám hru která by ve mě zanechala po dohrání podobně trpkej pocit se zvláštní hořkou pachutí na jazyku.

Asi nemá cenu už se víc rozepisovat. Na tuhle hlídku jen tak nezapomenu. Zvláštní zážitek, kterej se nebojím upřímně doporučit.

95%

Pro: námět, příběh, soundtrack, feeling, originalita, dabing.

Proti: příliš animovaná grafika, tunelovité prostředí, skok, HUD.

+23