Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

  • PC 65
Kdysi jsem to už zkoušel, ale nedotáhnul jsem to tehdy do finiše. Nedávno jsem si řekl, že je to škoda a rozjel sem to hrdinně znova, abych si to připomenul a pokořil.

Graficky 14 let stará 2D hra asi nikoho neoslní, ani mě. Dokonce musím vytknout jakousi odfláklost. Mám na mysli především málo variant postav (zpravidla se člověku členové družstva pletou navzájem, což je otravný) i při pohybu mi přijde, že jsou animace zbytečně kostrbatý (např. při plížení nebo přikrčení úplně zmizí zbraň z rukou postavy atp.) Zvukově ale musím hru pochválit - kvalitní ambienty i poměrně ucházející štěkot zbraní.

Příběh zde slouží jen jako pojítko mezi jednotlivými misemi, nelze tak očekávat žádnou výraznější zápletku. Rozhovory jsou tak osekány na prosté monology NPC, které člověk vyslechne bez možnosti reakce. Hlavní zde jsou totiž souboje:

Ačkoliv je zde možnost využívat tahovej systém, já zvolil striktně možnost jít na to realtime. Asi díky tomu dost narůstá obtížnost, nevím, nemám srovnání. Když však posléze přichází ne scénu Pánové Šelem, přišlo mi, že se jedná o skutečnou challenge, neboť Párači toho vydržej opravu nezdravě hodně. Přestože jsem to hrál na střední obtížnost, místy jsem zažíval tuhé chvíle a několikrát danou část musel opakovat, abych to vůbec zvládnul.

Mezi nesporná pozitiva patří, že je postava je opět specifikována typickým falloutovským systémem SPECIAL, ovšem tentokráte má člověk možnost levelovat nejen hlavního hrdinu, nýbrž i kolegy (5). Dochází tak k nemalým rozdílům v přednostech členů družstva, přesto mi přišly některé vlastnosti poněkud nevyrovnané vůči jiným.

Lze ještě vyzdvihnout, jakým způsobem autoři hráči podsouvají nové herní prvky. I v půlce mě hra stavěla do zcela nových situací, nezvyklých lokací nebo podsouvala nové zbraně, přesto se průběh misí svým obsahem zpravidla příliš neliší (zabij vše).

Přes uvedená pozitiva však je na místě namítnout, že titulu cosi chybí. Přestože nedokážu říct, čím přesně to je, v polovině jsem, stejně jako u prvního pokořování, začal docházet k závěru, že je to nějaký nemastný a neslaný a do jisté míry nudný. nakonec jsem hru odinstaloval asi v 75% průběhu.

Rozhodně se, myslím si, jedná o nejslabší hru z celýho Falloutího univerza (když pominu některý hodně špatný DLC k F3 a F:NV). Doporučit tenhle titul nemůžu.

65%

Pro: Fallout, obtížnost, system SPECIAL

Proti: Absence příběhu, místy matoucí 2D zobrazení, grafika postav, pořád stejné

+7