Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

The Chronicles of Myrtana: Archolos

  • PC 80
Herní výzva 2022 - 2. Cesta do středu země 

Co o tomhle monstrprojektu napsat? Rozlehlost tohoto modu je tak obří, že místo komentu bych teď měl psát recenzi na několik stran... :-) Dle Steamu mi Archolos zabral krásných 80 hodin a to jsem rozhodně neprošmejdil všechno a nedodělal několik úkolů. Nějakých sto hodin se v tom dá utopit bez větších problémů.

Archolos působí jako prequel k druhému Gothicu. Orkové vystrkují růžky víc a víc, většina Myrtany je ve válce a spousta lidí před ní prchá. Jedním z těchto lidí je hlavní hrdina Marvin se svým bratrem Jorgem, které pirátská loď převáží na ostrov Archolos. Po počátečním rozkoukání na lodi hra a následném "vylodění" na pláži se přesunete do vesničky Silbach, kde se po několika prvních úkolech roztočí takový kolotoč událostí, že budete jen hltat každý další dialog a úkol.

Příběh je skvěle napsaný a výborně graduje. Navíc je zasazen do parádně nadesignovaného a rozlehlého světa, který si rozhodně s prvními dvěma díly nezadá. Hratelnost je stejná jako u Gothica 2, ze kterého Archolos čerpá jak engine, tak většinu assetů. S tím se pojí samozřejmě i stejné neduhy, v čele se zastaralými mechanismy a tragickým inventářem, který budete proklínat od začátku až do konce, ale není to něco, co by byl úplný dealbreaker.

Co naopak může hodně hráčů odradit, je pouze polský dabing, i když je profesionální. Mně osobně ty cholery a neustále šukání všeho a všech přišlo celkem vtipné, ale chápu, že jsme všichni na tu angličtinu zvyklí.

Každopádně Archolos je obří mod, za kterým je vidět až absurdně velké množství práce. Nabízí stovky questů, poutavý příběh a hlavně tu skvělou hratelnost, nad kterou jsme slintali u Gothicu 1 a 2. Pro fanoušky je tohle nutnost. A navíc je zadarmo!

Pro: Obří svět; dlouhá herní doba; hratelnost; zdarma.

Proti: Tragický inventář; pouze polský dabing; zastaralé mechanismy.

+26