Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

The Pedestrian

  • PC 85
Tato logická plošinovka mě nejprve zaujala neobvyklým zasazením. Přece jen ovládat známou postavičku z cedulí, to jsem ještě neviděl. Nebyl jsem si ale jist, zda je téma dostatečně robustní na udržení celé hry. Autoři ovšem dokázali téma pěkně využít, neustále se mění prostředí a tak se z běžných plechových cedulek podíváme na výkresy nebo dokonce semafory. Hra ale překvapí i pěkně zpracovaným pozadím. Svět působí jako živý ať už v podzemí, na ulici nebo na střeše. Na to, že jde o pro hratelnost nepodstatnou část, si na tom dali autoři hodně záležet. To vlastně platí pro celou hru, vše je promyšlené a doladěné. Pozornost a pečlivost je vidět i na obyčejném menu s nastavením, které je zpracované krásně tematicky. I po grafické stránce je hra hezká a vše funguje bez problémů. Hudba a zvuky se hodí, ale nijak nevyčnívají.

Nejdůležitější je samozřejmě samotná herní náplň a i tady musím jenom chválit. Vše začíná velmi jednoduše, ale postupně nabírají hádanky na komplexnosti. Nové prvky přibývají dostatečně často a vše je při prvním kontaktu elegantně vysvětleno. Hraní tak pěkně plyne a i když několik míst dokáže potrápit, je křivka obtížnosti velmi příjemná. Herní doba je něco přes čtyři hodiny. Ani kousek ovšem není stereotypní nebo nudný. Během hraní lze narazit na několik skrytých oblastí, je nutné pečlivě prohlížet cedule, které umožní nasadit hlavní postavičce několik druhů pokrývek halvy. Herně to nemá význam, jde pouze o zpestření. Elegantně je také vyřešen přesun mezi lokacemi. Když už hráč začne tušit blížící se konec, Pedestrian ještě jednou hodně překvapí a posledních pár minut je i v rámci hry dost originálních. Na hru jsem se těšil a nebyl jsem rozhodně zklamán. The Pedestrian je velice povedený a originální titul, který mohu s klidem doporučit každému fanouškovi logických her.
+21