Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Someday You'll Return

  • PC 75
Na hru jsem se těšil ještě před vydáním a dokonce si objednal moc povedenou Xzone edici. Bohužel jsem po pár odehraných hodinách udělal pauzu a ke hře se vrátil až nyní s vydáním Director's Cut. Kromě nové mapy tak nemám moc srovnání, ale hlavní je, že tentokrát mě hra udržela až do konce. Nejvíce jsem nadšen z prostředí. Moravské lesy, bunkr nebo tábor jsou pěkně udělané a člověk se neubrání vzpomínkám. Vše je navíc doplněno dobovými předměty a atmosféra je v pozitivnějších částech hry skvělá. Stejně tak postupně se odhalující příběh je povedený a navzdory narůstající averzi vůči hlavní postavě jsem se těšil na každý další střípek. Pochválit musím i technické zpracování a to i u původní verze, obzvlášť vzhledem k počtu autorů. Hra vyloženě vybízí k hledání krásných výhledů nebo prozkoumávání lesních zákoutí.

Bavilo mě také sbírání bylin a tvorba lektvarů. Klidně mohl být tento prvek více využít namísto nepříliš zábavných stealth pasáží. Samotné temné části nebo útěky nijak nevadí, ale ty tiché průchody skrz celkem velké lokace mě prostě nebavily. Naštěstí jich není moc. Naopak hledání stop a řešení hádanek je povedené a jejich časté napojení na táborové aktivity opět hraje na nostalgickou strunu. Stejně tak chození podle turistického značení je pro našince běžná součást výletů a ve hře si tak připadá jako doma. Zamrzí také zamykání některých částí hry a to i v situaci kdy jsem k tomu neviděl důvod. Některé věci jsem tak nesplnil protože jsem si uvědomil opomenutí pozdě a nahrávat začátek kapitoly mě nelákalo. Na můj vkus je atmosféra dost děsivá, takže jeden průchod je tak akorát. To rozhodně neberte jako zápor, hororové hry si obecně projdu rád, ale zase to nepřeháním. Celkově jsem si hraní užil. Především pro trochu starší hráče má titul zajímavou atmosféru a i kvůli příběhu stojí za projití. Docela bych uvítal další hru od těchto tvůrců, bylo by zajímavé sledovat jak je ovlivnily zkušenosti z tvorby Someday You'll Return. Také se těším na návštěvu některých lokalit v reálu.
+32