Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Leisure Suit Larry: Reloaded

  • PC 60
Po předchozí "vylepšené" verzi prvního Larryho dobrodružství jsem se ještě novější modernizace obával. Chvíli dokonce natolik, že jsem uvažoval o vynechání Reloaded. Ale po zjištění, že na projektu financovaném přes Kickstarter pracovali původní autoři, jsem se rozhodl dát hře šanci. A k velkému překvapení to byla správná volba. Rok 2013 byl co do možností mnohem dále a na technickém zpracování je to vidět. Grafika se spoustou barev, hudba a kompletní namluvení. Grafický styl se sice od původní verze liší, ale ke hře se hodí a většina lokací vypadá dobře. Namluvení není něco, co bych u her vyžadoval, ale Larrymu dost pomohlo. Mimo dialogů totiž slyšíte i jakéhosi průvodce, jehož monology krásně vedou k dalšímu postupu. Hrál jsem v podstatě potřetí to samé, ale při prvním průchodu to musí prvotní tápání značně ulehčit. Není se ale třeba obávat ještě kratšího zážitku. Část hádanek totiž byla organicky nastavena, čímž bylo bezbolestně dosaženo delší herní doby. Nejde o nic složitého, například do dálkového ovladače je nyní třeba nejprve sehnat baterie.

Bonusem je celá nová lokace s další dívkou a samozřejmě s tím související porce úkolů. Nový obsah je do hry opět vložen velmi citlivě. Odkazy na jiné hry Sierry jsou pryč, pravděpodobně z právních důvodů. Při hraní blackjacku jsem chvíli myslel, že byl odstraněn výherní limit. Nebyl, ale 10 000 je o dost vyšší částka než původních 250. Nakonec díky novému obsahu hodnotím o něco výše než originál. K dokonalosti chybí jen možnost ovládání přes parser, třeba jen volitelně. Původní výhrady k prostředí a náplni hry samozřejmě stále platí. K zahrání bych doporučil obě verze, prostřední můžete s klidem vynechat. Po dohrání jsem si všiml i existence češtiny, ale po čtvrté do toho nejdu.
+17