Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Jet Set Radio

  • PC 60
Jet Set Radio mě na první pohled moc nezaujalo. Kultura graffiti mě nijak neoslovuje a vlastně ani samotné ježdění na bruslích nebo skatech. Hra je ale poměrně známá a má jistou pověst, takže jsem čekal, že na ní přece jen bude něco, proč stojí alespoň za vyzkoušení. Po dohrání se zařadila někam lehce nad průměr, lépe než jsem čekal. Na první pohled zaujme pěkně stylizovaná grafika a na první poslech slušný soundtrack. Celkově styl hry a atmosféra patří mezi silnější stránky. Ježdění po zapamatovatelných lokacích a sprejování mě nakonec překvapivě bavilo. Potěší postupně narůstající počet různých hratelných postav, z nichž každá má jiné silné a slabé stránky a jiné pohyby na sprejování. Samotné graffiti lze také vybrat z slušného množství a navíc je možné si vytvořit vlastní.

Potud vlastně celkem samá pozitiva. Horší je samotné ovládání jízdy na bruslích. Postava často reaguje divně a nějak jsem si na ten pohyb do konce nezvykl. Kontrola pohybu přitom není špatná a časem se dají různé triky pěkně řetězit. Na začátku jsem měl problém na autobusovém nádraží přeskočit z jednoho zábradlí na druhé a na konci jsem zvládal udělat i několik koleček. Ale pocitově to stále působilo zvláštně a občas dochází i k divným kolizím. Příběh je rozdělen na tři kapitoly a první je zdaleka nejdelší a nejpovedenější. Druhá, vložená údajně kvůli západnímu publiku, působí jako vystřižená z jiné hry. Konec je zase o něco lepší. Mimo zkulturňování města v některých misích soupeříte / závodíte. Tyto odbočky mě i navzdory vyšší náročnosti překvapivě bavily. Celou hru se vám v činnosti snaží někdo zabránit, především otravná policie. Jde asi o nejprotivnější prvek hry a při jeho omezení bych hodnotil výrazně výše.

Po dokončení určitých částí a později celé kampaně je možné se v různých režimech vracet a získávat stále vyšší skóre. Toho jsem nevyužil, ale pro fanoušky může jít o bezva prodloužení herní doby. Za některé úspěchy se také odemyká bonusový obsah. Obvykle jen nějaká hudba navíc, ale potěší především krátký filmeček o hře. Původně jsem uvažoval o sehnání originálu, Dreamcast by si zasloužil oprášit, ale ač není hra úplně špatná, za tohle nestojí když už jsem Steam verzi vlastnil. Nakonec to nebylo úplně špatné, ale na následovníky nejspíše nedojde.
+18