Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Dungeon Encounters

  • PC 90
Každý fanoušek dungeonů si jistě vzpomíná na mapy, ať už jejich ruční kreslení na čtverečkovaný papír nebo ty otištěné v časopisech. Tahle hra je v podstatě dungeon zobrazený pohledem na čtverečkovou mapu. Nechybí zde nic zásadního od skrytých oblastí po pasti typu propadlo nebo odebrání peněz. Prostoru k průzkumu je opravdu dost. Celých 100 pater a více než 88 000 čtverečků. Na každém patře naleznete něco zajímavého. Poklady, mapové hádanky a matematické rébusy skrývají nové zbraně, vybavení nebo peníze. Ty se hodí, protože možností nákupu je dost a mimo vybavení lze získat i permanentní vylepšení některých statistik.

Tím se plynule dostáváme k hrdinům. Ovládáte vždy najednou čtyři a počáteční výběr lze rozšířit hledáním ztracených v celém labyrintu. Všechny skryté věci lze trpělivostí nebo náhodou nalézt těžko, naštěstí pomohou některé z mnoha postupně nalézaných schopností. Hra se vámi nemazlí, takže doporučuji pečlivost, má smysl získat každou výhodu. Prostředí, překážky a celkově styl úrovní se každých deset pater mění, rozhodně nehrozí stereotyp. Nepřátel je hromada a někteří těžší jsou i v nižších patrech, takže pozor. Boje jsou realizovány osvědčeným ATB stylem v přehledném 2D provedení ve stylu starších JRPG. Množství zbraní, postav, schopností a protivníků zaručuje dostatečnou variabilitu. Na finální souboje doporučuji vytrénovanou a dobře vybavenou partu, i na levelu 118 to je celkem výzva. Důležitá je především taktika, správně načasovat využívání schopností. V poslední čtvrtině dost pomohou některé extra účinné zbraně.

Doporučuji také trénovat více než jednu partu, protože ztratit nepozorností hlavní členy a muset je dohledávat, je jednodušší alespoň trochu vytrénovanými postavami. Grafické zpracování je jednoduché, ale plně dostačující. Hra se plně soustředí na hratelnost, nic vám nedá zadarmo, ale zážitek je to výborný. Do toho všeho si přidejte skvělý soundtrack. Uematsu se opravdu vyřádil a jeho covery klasik autorů jako Chopin, Beethoven nebo dokonce Dvořák stojí i za samostatný poslech. Dungeon Encounters rozhodně není hra pro každého, ale pokud máte rádi tradiční dungeony plné hádanek a tahové soubojové systémy, tak zde si přijdete na své.
+21