Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Juraj Janosik • 42 let • ČR - kraj Vysočina

Komentáře

Satellite Reign

  • PC 75
Tato hra je nástupcem legendární realtimové strategie Syndicate z roku 1993, ale jsou zde i celkem otravné chyby. Začátek přitom vypadá velmi dobře, dostanete trojici agentů (později 4), každý má své specifické schopnosti. Mají se dostat ze startovní lokace do města, které je pod nadvládou korporací které vlastnějí oživovací technologii na přenos vědomí do jiného těla, a šlohnout jim jí. Problém je ovšem s penězi, na začátku máte pouze základní vybavení a s tím se úkoly plní velmi těžce. Takže pendlujete po čtvrti a zkoumáte na co máte, já jsem příšel že nejlepší je vyexpit základní specifické dovednosti (např. hackování) v první čtvrti (celkově jsou 4) na místě kde je snadný přístup a tam zabíjet nepřátele. Pak už to jde snáz.
Agenti můžou dostat po příslušném výzkumu augmentace na 3 částí těla (hlava, tělo, nohy), které se sice dají obměnovat, ale příjde mi že je to oproti původnímu kde jich bylo mnohem více málo.
Vybavení (většinou prototypů) je také dost (jde koupit i na černém trhu), problém jsou ovšem peníze kterých je obvykle nedostatek. Jdou vydělávat nabouráním bankomatů, přepadením a nahackováním banky (používat vojáka a hackera) a pomocí infiltrátora infiltrací do objektů a jeho schopností mistr zloděj.
Mise jsou celkem různorodé, např. nahackovat terminál a podle něj najít osobu k likvidaci, nebo infiltrovat nepřátelskou základnu, či ukradnout technologii. Ke splnění je možné využít zadní vchody, lanové skluzy, vypnout pomocí hackera kamery, přesměrovat jedovatý plyn a někdy spolupráce několika agentů při otevírání zabezpečených dveří. Někdy jde splnit mise i s jedním agentem infiltrátorem, který má spojení přes předmět s hackerem a příslušnými augmentacemi.
Zbraně jsou tu balistické, plasmové, laserové, ty se dále dělí na pistole, lehké a těžké a různé typy granátů. Najde se i pár speciálních třeba plamenomet, který je oproti původní hře hodně ochuzený a nejde s ním zapalovat nepřítele ani civilisty a ani neobchází brnění a štíty jak je v popisu.
Nepřátelé reagují na vás podle stupně který je zobrazen u každého agenta a na začátku se vás jen snaží zatknout a dát vám pokutu a pořádný kopanec, když zdrhnete tak už tasí a na vyšších stupních se přidají velitelé a mechové. Ovšem stačí vyběhnout z hlídaného prostoru, zašít se do uličky a počkat až se sníží stupnice a vše je zase v klidu.
Graficky je hra povedená a celkem hodnověrně působí dojem temného velkoměsta budoucnosti, horší je náročnost na hardware, která mi připadá přestřelená
Závěrem bych řekl že jsem si hru užil a nebýt konce který jde proti tomu co celou hru děláte tak by to bylo super

Pro: Různorodost misí, hudba, atmosféra

Proti: Konec, hardwarová náročnost, plamenomet, inteligence nepřátel, zdlouhavý rozjezd

+12