Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Ondřej • 25 let • ČR - kraj Praha

Komentář

Přejít na komentáře

Under a Killing Moon

  • PC 75
Adventurám z první osoby jsem se už odpradávna vyhýbal jako kněz koncertu satanistické kapely Gorgoroth a do jednoho večera sem i myslel že to tak navždy zůstane. Dokud sem na jedné stránce nenarazil na hru Under a Killing Moon ke které sem ihned po zjištění že se jedná o adventuru z první osoby a ještě ke všemu s hranými sekvenci tak sem hru ihned odmítl a kladl k ní odpor, ale poté sem si řekl že bych byl idiot kdybych hru hned zatratil kvůli prvnímu pohledu a podivnému filmovému zpracování (podotýkám že toto je má vůbec první filmová adventura). Tak sem se rozhodl si Under a Killing Moon zahrát a rozhodně toho nelituji.

V žijeme se tu do role detektiva Texe Murphyho který se tu zaplete do potečky s kultem a bude donucen zachránit i samotný svět..ano hned z prvu musím říct že příběh není žádné terno a chápu že někoho odradí ale mě bavil nevím jestli to bylo tím že sem milovník béčkových filmů nebo tím že sem si postavu Texe oblíbil na tolik že mě zajímalo co se mu přihodí dál ale prostě příběh pro mě není nějak špatný i když je pravda že ke konci už začal příběh pomalu nudit a docela sem se do toho zamotal.

Samotné herecké výkony mi nepřišly nějak extra strašné ale je pravda že v některých místech mi přišlo že nějaký herec zahrál uplně jinou emoci než se od něj očekávala nebo se začal usmívat ve chvíli kdy se to nehodilo apod. Ale to se nedá říct o hlavní postavě kterou Chris Jones zahrál skvěle a byla radost se na něj koukat, jak si postavu užívá a celou hru pozvedává ještě o kousek výše. Samozřejmě jelikož se hra nese v béčkovém duchu nechybí humor který mi tu sednul ale určitě ve vás vyvolá výbuch smíchu. Samotné dialogy mi přišly zajímavé a s nimi i postavy.

Grafický kabátek je na dobu vzniku vyvedený i když je pravda že ze začátku sem si na něj musel docela dost zvykat ale postupem hrou sem si ho oblíbil co ale bylo trochu horší byla kamera a pohyb ve hře který mi přišel ze začátku příšerně zmatený a otravný např: v momentě když sem musel hledat na dně šuplíku apod. Jenže po nějaké době sem si to už plně podmanil a s ovládáním a kamerou sem neměl skoro žádný problém. To se ale nedá říct o hře samotné které doprovázely chyby klasicky z dosboxu takže sekání obrazu,občas mluvili postavy jak nadopované heliem a tak dále.

Hře se ani nevyhnuly nelogické kombinace předmětů a taková pořád opakující se minihra sestavování textů.....které je tam opravdu hodně,nevím jestli měl tvůrce komplex z dětství že si sním rodiče nestavěly puzzle ale tohle skládání zpráv mě nehorázně nebavilo a otravovalo mi zážitek ze hry..kdyby to bylo jednou tak nic neřeknu ale takhle..ACH BOŽE.. Ano ? ehm.

Co dále se povedlo je soundrack který poslouchám i mimo hru a neuvěřitelně se mi líbí.

Takže shrňme to Under a Killing Moon je třetí pokračování Texe Murphyho s béčkovým a ke konci nudným příběhem, zábavnými dialogy ,humorem,sympatickým hlavním hrdinou, povedeným soundtrackem a zajímavým prostředím San Francisca po třetí světové.

Pro: Murphy,humor,ze začátku příběh,atmosféra,postavy,béčkovost,soundtrack.

Proti: výkony herců (některých) poté nudný zmatený příběh,ze začátku ovládání (pro mě velký nezvyk)

+7