Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Ondřej • 23 let • ČR - kraj Praha

Komentář

Přejít na komentáře

Simon the Sorcerer

  • PC 75
Již delší dobu sem se přemáhal zase si pustit nějakou adventuru a to z důvodu že mě hraní her omrzelo zas na nějaký čas a plně sem propadl seriálům,ale řekl sem si že je čas to změnit a zase se vrhnout na nějakou adventurku a tak sem se po roce plánování konečně rozhodl pustit první díl Simona no musím říct že toho rozhodně nelituji.

Tak jak už název napovídá vžijeme se do role čtrnáctiletého chlapce (no dobře za měsíc mu bude patnáct!) který objeví kouzelnou knihu která ho přenese do pohádkového světa kde je možné všechno a věřte že mluvící termiti jsou teprve jen začátek. Simon byl vybrán jedním kouzelníkem aby zachránil svět a jeho před zlým prohnilým čarodějem Sordidem který se bohužel objeví až na samém konci hry takže si k němu žádný vztah bohužel nevytvoříte. No to je celý příběh..ehm asi se vám zdá klišovitý nebo neoriginální ale toho se nebojte díky tomu jak je příběh skvěle a s nadsázkou podaný rychle na klišovitost zapomenete a budete se příběh a postavy užívat.

Další kapitola jsou zmiňované postavy které jsou napsány dobře např: podivný zelený kočičák co vás furt cpe svým bahnovým kompotem nebo velice moudrá sova. Další dobrou věcí sou dialogy které jsou vtipné a nenudí v ruku v ruce s dialogy jde i humor který je skvělý ve stylu Monkey Islandu. V některých místech mi dokonce přišlo jako bych hrál Monkey Island ve fantasy prostředí ať už stejný charakter postavy nebo i vesměs podobný záporák apod.

Grafická stránka ani teď neurazí a v dnešní době vypadá skvěle a na krajinu a zvěř v ní se krásně dívá za zmínku stojí i povedený dabing který sem si ze zajímavosti pustil ve videu jelikož má verze byla bez dabingu.

No Simon the Sorcerer je povedená adventura s příjemným humorem,zábavnými postavami a hezkým grafickým zpracováním..málem bych zapomněl na bloudění lesem které bylo sem tam otravné a skvělý soundrack.

Pro: Humor,vzhled lokací,postavy,podání příběhu,návykový soundrack

Proti: Místy pocit Déjà vu, záporák který měl neskutečně málo prostoru,

+13