Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Ondřej • 23 let • ČR - kraj Praha

Komentář

Přejít na komentáře

Sam & Max Hit the Road

  • PC 80
První herní dobrodružství šílené zvířecí dvojky, která se prvně objevila v undergroundovém komiksu který vytvořil Steve Purcell.

Celé naše dobrodružství začíná tím že Sam a Max jsou zavoláni do nedalekého cirkusu, odkud zmizel sněžný muž a sním i žena se žirafím krkem. Už zápletka dává najevo že tady se pojede na velice bláznivou notu, hlavně když se do toho ještě zaplete namyšlený country zpěvák Bumpus.

Hlavní dvojka kupodivu patří mezi nejzábavnější postavy ať už Max který pro vypečenou hlášku nejde daleko a chce všechno zbořit,sníst či zmasakrovat, nebo Sam který je sice klidnější ale místo toho aby Maxe krotil, tak ho často využívá k různým neplechám jako třeba: Proč se trápit s oholením mamuta, když vám na to stačí Max. Samozřejmě je tu i další spousta zábavných postav.

Lokace ve kterých se pohybujete, jsou často velice hezky a vtipně provedeny, je libo asfaltové koupaliště pro děti ? Není problém tady se to jednoduše bizarními nápady jen hemží. Lokací je dost a jsou často zajímavé jako třeba největší klubko na světě apod. Grafická stránka je samozřejmě na skvělé úrovni, a hra i dnes vypadá skvěle.

Dialogy jsou vtipné a čtivé, člověk skoro nemá chuť je přeskakovat, tomu všemu pomáhá i výborný dabing, který je na jedničku.

No a soundtrack ? Ten je jednoduše výborný, a už ho zase opakované poslouchám.

Bohužel jelikož se jedná o bláznivou adventuru je tu vysoká obtížnost, a to kvůli bizarnímu řešení úloh. Ale co vždycky se můžete podívat do návodu. Navíc hra má docela dost krátkou herní dobu.

Takže pokud máte rádi bláznivý,bizarní humor plný pop-kulturních narážek tak směle do toho.

Pro: Výborný bizarní humor,Sam a Max, soundtrack,lokace,dabing, postavy, grafické zpracování

Proti: Vysoká obtížnost a krátká herní doba (možná je to ale i dobře)

+13