Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam

  • PC 95
Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších multiplayerových datadisků co kdy vyšel a který by klidně vydal na samostatnou hru. Ačkoliv mě původní počin Bad Company 2 příliš nezaujal, a to jak částí singleplayerovou tak překvapivě i to multiplayerovou, tomuhle jsem zcela propadl. Asi to bude dáno tím, že mám obecně rád tématiku války ve Vietnamu a kvalitních her, co na tohle téma v minulosti vyšlo, by šlo spočítat na prstech jedné ruky.

Asi bych měl ještě na úvod zmínit, že tohle není první hra zaobírající se vietnamským konfliktem, kterou tohle studio vytvořilo. V roce 2004 vyšel titul Battlefield: Vietnam, který rovněž patří k těm kvalitnějším hrám a i z celé série Battlefield se nepochybně řadí k tomu nejlepšímu. A tento - dalo by se říci remake - mu ostudu určitě nedělá, spíše naopak.

Datadisk sice nabízí pouhých 5 map (přičemž nejdříve byly jen čtyři a tu pátou - Operaci Hastings - která se nachází i ve hře z roku 2004, přidali až o něco později), přesto zabaví na spousty hodin. Mapy jsou velmi pěkné, do detailu propracované a především rozmanité. Jsou zaměřené spíše na kontaktní boj a každá z nich má svoje kouzlo a jedinečnou atmosféru. Budete zde bojovat v džungli a rozvalinách starého chrámu, na hořícím kopci, kde je vše vypálené napalmem, v rýžových polích, na vodě i ve vzduchu. Zkrátka každý si zde něco najde.

Hra obsahuje několik herních modů, pro hráče předchozích dílů Battlefieldu již dobře známe. Jedná se Conquest, Rush, Squad Deathmatch a Squad Rush. Možná stojí i za zmínku, že byl i plánovaný kooperativní mód Onslaught, kde byste spolu s několika dalšími hráči bojovali proti botům, ale nakonec z toho bohužel sešlo.

Co se týče arsenálu zbraní, k tomu nemám žádné námitky. Zvlášť potěší možnost použít ve hře plamenomet, a to jak u pěchoty, tak i u tanků. Stejně tak nemám žádné námitky k vojenské technice. Jsou zde tanky, jeepy a nechybí zde ani říční hlídkové čluny PBR a především vrtulník Huey, který k válce ve Vietnamu neodmyslitelně patří.

Vše pak dokresluje parádní hudba šedesátých a sedmdesátých let, která hraje při načítání jednotlivých map a rovněž také ve vozidlech americké armády a vytváří tak tu pravou, jedinečnou a pohlcující atmosféru vietnamské války.

Na závěr musím říct, že mám z hraní tohoto datadisku spousty nezapomenutelných zážitků (zvlášť v rámi herního módu Rush), rád se k ní čas od času vracím a doporučuji ji všem, kteří mají už plné zuby moderních konfliktů nebo druhé světové války. Možná je trochu škoda, že map není ve hře tak o dvě či tři více a že se datadisk už příliš nehraje. Proto pevně doufám, že pro nás Dice za pár let připraví opět nějaký podobný a zábavný datadisk z války ve Vietnamu.
+11