Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Anno 1404

  • PC 80
Anno 1404 je skvělá strategie, kterou jsem bohužel nedohrál a asi nejspíš ani nedohraji z jednoho důvodu. V pozdějších částech kampaně, jakmile postavím větší město, hra ztrácí na přehlednosti, protože ji chybí přehledné ekonomické tabulky. Nejlepší je dát misi, klidně i několikahodinovou, na jeden zátah. Jakmile hru spustím druhý den, absolutně si nepamatuju rozmístění budov a pak už si nic pořádně neuhlídám. Město mi začne krachovat, ani nevím proč a je všechno v háji. Samotný herní systém je vcelku jednoduchý, kazí to právě výše zmíněná nepřehlednost, protože surovin, výrobků a budov je později opravdu hrozně moc.

Graficky je to opravdu špička a pomocí jedné z funkčních kláves (tuším F11 nebo F12) si můžete vyvolat tabulku s různými vychytávkami, jako je zrychlení či zpomalení hry, pauza a hlavně moje oblíbená funkce, která hru přepne do fotografického pohledu, z kterého se dají dělat opravdu nádherné screeny.

Hrál jsem pouze kampaň a tam se mi líbila variabilita questů. Nebyly to pouze úkoly "postav město s xy šťastnými obyvateli", ale i různé hledací subquesty a ty to, dle mého názoru, docela oživovaly. Sloupeček s úkoly je přehledný, akorát mě vadilo, jak mi každou chvíli zadavatel opakoval jak magor co mám dělat. Vyhovoval v menu nastavitelný automatický save po pár minutách, takže jsem se s tím nemusel nijak zvlášť zabývat.

Verdikt: Anno 1404 je zajímavá budovatelská strategie, bohužel mi přišla místy hodně nepřehledná a tak se mi ji ani nechtělo moc hrát. Dosud mi v tomto žánru kraluje méně známé "Imperium Romanum", které je pro mnohé možná moc jednoduché, ale pro mě je to parádní relax. Uděluji hodně pěkných 80%

Pro: hratelnost, hlavní úkoly i subquesty, nádherná grafika, zajímavý herní systém...

Proti: ...který ale podkopává přílišná nepřehlednost, pár menších bugů v subquestech by se taky našlo

+14