Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Dungeon Keeper 2

  • PC 90
Je dobré být zlý.

Zde nebudete zachraňovat princeznu ani nedostanete hrad jako odměnu. Naopak se objevíte na druhé straně barikády, a vyrazíte si jednu říši podrobit.

Hned v úvodním velmi povedeném filmečku, vám je představen váš zaměstnavatel, Horny Sekáč od vás chce abyste získali 20 drahokamů, které otevřou portál do světa lidí.

Hned po první zjistíte, že se nejedná o tradiční RTS. Veškerý děj se odehrává v podzemních kobkách, kde spolu svádí nelítostný boj dobro a zlo. Ale tentokrát vyhraje zlo.

Vaše hlavní místnost je Srdce Dungeonu. V ní se shromažduje zlato, ta produkuje manu a hlavně Impy. Tito malí skřítci pro vás těží zlato, zabírají neutrální a nepřátelské území a hlavně vykopávají místnosti a tunelují jak při kupónové privatizaci. Bez nich nemůžete prakticky nic. Čím se hra hlavně liší, je že nestavíte budovy, ale vykopete určité prostory pro umístění místnosti. A věřte, že budete moci vybudovat velmi zajímavá místa jako kasina, vězení, mučírny a mnoho dalšího. Protože jednotky nevyrábíte, ale naopak je musíte do svého zatuchlého království přilákat. Každého tvora lákají jiné prostory. Zatímco Temní Elfové dávají přednost strážnici, tak zloděje přivábí kasino.

Jakmile na vaši půdu skrz portál vstoupí, hned se běží ubytovat do doupěte. Vaše potvůrky ale vyžadují mnohem víc než postel a kuře z drůbežárny. Musíte jim platit stálý žold, zajistit zábavu a chovat se k nim tak jak jejich podlá čest vyžaduje. Pokud byste tyto jejich tužby a potřeby nenaplnily odejdou od vás.Nemůžete je ovládat, pouze sebrat a přemístit pomocí své ruky zla(myši) a hodit je tam kde jsou zapotřebí.Zní to poněkud složitě, ale jakmile se do toho dostanete, budete naprosto spokojeni. Vaše kobky nebudou chránit jen její obyvatelé, ale i důmyslné pasti. Po zbudování dílný, můžete vybrat jaký typ pasti nebo dveří byste si přáli vyrobit. Umístíte plánek kde má být hračička umístěna a trolové ji začnou vytvářet. Jakmile je dílo dokonáno, impové ho vezmou a mnohem rychleji než Česká pošta ho na místo určení dopraví.

Po založení nové knihovny, vás brzy navštíví černokněžníci, kteří zde budou dnem i nocí bádat a vytvářet pro vaši zvrhlost důmyslná a velmi praktická kouzla( no není super proměnit namakaného rytíře v kuře). Všechny tyto příšerky získávají bojem zkušenosti a postupují na další úroveň. Čímž se stávají silnější a získávají nové schopnosti a vlastnosti. Díky jednomu šikovnému kouzlu “Posednutí“ se může převtělit do jakéhokoliv tvorba a hrát z pohledu první osoby.

Na grafice se sice objevil zub času(je to pořádný tesák), ale neztratila své kouzlo. Zvukový doprovod zní na výbornou. Všechny skřeky, vzdechy a kvokání slepic zní přirozeně. Hudba sice nezní tak často, ale když to spustí tak to stojí za to.

Tento kousek je pro všechny co hledají netradiční a originální starší hry.

Pro: skvělá hratelnost, vtip a nápad, netradičné pojetí RTS

Proti: někdo už asi nepřijme tento starší titul

+14