Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

TrackMania Nations Forever

  • PC --
Dříve tu byly simulátory à la Colin McRae Rally a pro hráče mající raději uvolněnější závody arkádové závody ála NFS.
Ty byly překonány, když se objevila Trackmania.

Kde jinde si můžete vlézt do formule, jezdit několikasetkilometrovou rychlostí, skákat přes široké mezery ve velké výšce, jezdit díky rychlosti a odstředivé síle po zdi a opisovat 360° obraty v loopu? Rychlost nikdy nebyla důležitější.

Zaujme několik desítek tratí na dvou površích (asfalt a hlína – umožňuje drift), na kterých lze získat čtyři medaile podle toho, zda hráč překoná určené časy. Na několik hodin vydá, než hráč na všech tratích získá zlaté medaile či dokonce medaile autora (za překonání času zajetého autorem trati). Pro dva hráče je připraven lákavý souboj Hot seat na jedné trati. To hlavní, proč má hra tak obrovský úspěch je multiplayer.

Tisíce jezdců z celého světa si vyjíždějí body, aby se v celkovém pořadí posunuli co nejvýše. Porovnávat a zlepšovat se je stále proč. Je tu celosvětový žebříček, národní, ale i krajský. Důležitou informací pro české ego je, že Češi patří ke špičce. V hodnocení států jsme často na stupni vítězů. Každý úspěch jezdce přidá body státu, za který jezdí.
Najednou jezdí i několik desítek jezdců. Nedochází ale ke kolizím, ostatní jezdci jsou jako duchové, lze jimi projet, a po průjezdu cílem se porovnávají časy, které se často liší v setinách sekundy. (Můžete být dobří, ale ti nejlepší vědí, jak do které zatáčky najet, jak nabrat vyšší rychlost, jak zpomalit, aby to stačilo přesně na projetí zatáčky s minimální ztrátou milimetry od mantinelu i kdy využít kontaktu s mantinelem. Až odjedete trať dokonale, bude to výrazně pomalejší než je traťový rekord.)
Hráči tvoří klany, které mezi sebou soutěží.

Je tu také možnost vytvořit si vlastní trať a postavit si na ní cokoliv bude hráč chtít. Může ji vystavit na Internet a třeba ji jednou budou jezdit tisíce hráčů.

A to je verze zdarma. Placená verze přidá nová prostředí a nové povrchy, možnost upravit si vzhled formule (dokonce místo formule jezdit čímkoliv jiným), aby ji viděli ostatní hráči. A pár dalších módů hry.

Ale jak někdo zmiňoval, po delším hraní to začne být nudné, je potřeba mít nějaké kamarády, s kterými by člověk hrál, jinak ono honění se za setinkami a posouvání se o příčku v žebříčku začne nudit.

Pro: Rychlost, šílenost, multiplayer, žebříčky, spousta tratí, medaile v solo hře.

Proti: Frustrace, že nemohu být lepší než ostatní, pokud nebudu hrát několik hodin denně. Bez motivace začne po pár týdnech nudit.

+22