Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Hellič Pekelník • 34 let • expedient • ČR - kraj Zlínský

Komentář

Přejít na komentáře

Rage

  • PC 75
Firma id Software nevydává hry často, ale když je vydá, tak to stojí za to. Po několika letech vývoje hry Rage bych zhodnotil ze svého hlediska, jak se vydařila.

Příběh:
Od FPS se nic revolučního nečeká, příběh je klasika, nic komplikovaného. Začátek je vcelku záživný, ale nic extra světoborného. Konec mi přijde, že autoři chtěli nabudit hráče, že se bude pokračovat dalším dílem hry, nicméně mi přišlo, že autoři jakoby pospíchali a odfláknuli závěr hry.

Hratelnost:
Atmosféra hry jako když vypadne z oka filmu Mad Max. Pustina, lidské tábory, nejdražší tekutina je voda a paliva do aut, bandité, totalitní strážci zákona.
Ve hře se objevuje dopravní prostředek, bugyna, která poslouží k přesunu mezi lokacemi a misemi.
HUD nabízí ukazatel nábojů, nikoliv však zdraví, to se obnovuje samo po chvíli klidu, nebo po aplikaci obvazu. V této hře máte k dispozici inventář, který na mě působil dosti nepřehledně, ale musel jsem si zvyknout. Později jsem se stejně na tvorbu vychytávek vykašlal.
Zbraňový arzenál je dá se říci klasický. Od pistole, přes brokovnici a samopal, až po raketomet a těžký kulomet. Sekundární režim dané zbraně nemají.
Počet druhů nepřátel taky nijak neoslní. Je jich málo, jsou si velmi podobní. Přestřelky mezi vámi a nepřáteli jsou nicméně zábavné a mají spád.

Grafika:
V době, kdy jsem hrál tuto hru jsem jen pěnil a díky technické a grafické stránce hry jsem musel snížit ohodnocení hry. Ze začátků blbnuly textury ve hře, interiéry byly čiré zlo. Grafika nepřišla nijak ( r )evoluční, dobová.

Zvuky:
Ve hře se objevuje elektro-metalově laděná hudba, nebo melodie známé z válečných filmů. Dabing je solidní a zvuky zbraní a vozidel jsou v pohodě, neurazí.

Myslím si, že o této hře se až moc mluvilo a vychvalovalo, vznikl zbytečný hype. Nebýt děsné technické stránky od začátku, kdy jsem si chtěl hru užít a myslím, že firma id si to ani nesmí dovolit, vydat něco takového, tak přidám nějaké % navíc. Ale nemůžu. Navíc mi přijde fakt odfláknutý závěr hry. Můj dojem.

Pro: Dobrá střílečka, jízda bugynama

Proti: Technická stránka, nedotaženost

+17