Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Hellič Pekelník / 34 let / expedient / ČR - kraj Zlínský

Komentář

Přejít na komentáře

Blade & Sword

  • PC 45
Další akční RPG, které se mi dostalo pod ruce, nicméně těšil jsem se alespoň na důstojného napodobitele Diabla v čínské verzi, ale nedočkal jsem se.

První šok přišel hned po vpádu do herního menu, rozlišení 640x480. V nastavení se dalo jen maximálně zvolit 800x600 a tím to končí. Vím, že můj miláček Diablo 2 LOD není na tom o moc lépe, ale umí s tím alespon naložit.

Celkově grafická stránka u této hry je podprůměrná. Největší vliv na to má asi výše zmíněné nízké rozlišení. Vzhled hlavní postavy, NPC i nepřátel je nekvalitní, animace postav, ohánění se mečem, to vše působí velmi jednoduše a nudně. Atmosféra se snaží působit tak tajemně, temně, místama se ji to i daří mě přesvědčit.

Zvuková stránka je primitivní, na pozadí hraje pro mě solidní čínská atmo-hudba, která nijak neotravuje moje uši. Ale tím chvála zvuků končí. Nemluvící NPC, podivné řvaní hlavních postav, celkově zvukové efekty prostě stojí za starou belu.

Hru jsem prostě vydržel hrát jen chvíli a nijak mě nepřesvědčila. Když nakousnu nepřátelé, za tu hodinu hraní jsem narazil na zombie a vlčí strážce, jednoho kance bosse, pak nějaké psy a kočky. Nevím, jak to je v pozdějších fázích hry, ale mám pocit, že více druhů nepřátel se konat nebude.

Ve hře je vše velmi zjednodušeno, ať už velice chudý inventář, tak i nemožnost manuálního navyšování atributů při level-upech, strom skillů o tom ani nemluvím. Žádné sbírání předmětů a následné vylepšování postavy nečekejte, kruté. Alespoň, že nám tam nechali možnost teleportů :)

Pro: prvních pár sekanců do zombií, hudba na pozadí, zajímavej nápad děje hry

Proti: zastaralá grafická stránka, brzo to omrzí, velké zjednodušení hry,

+9 +10 −1