Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Grand Theft Auto

  • PC 80
Ve své době neuvěřitelně originální a také poměrně kontroverzní hra. Žádné prosazování zákona na veřejných pozemcích, či udržování pořádku v nočních ulicích, právě naopak! Ukradněte auto, jeho majitele jím rovnou přejeďte, splňte pár špinavých práciček pro mafii a pokud bude na ulici zácpa, vemte to zkratkou po chodníku přes hlavy civilistů! Zpočátku bylo GTA velice návykové, bylo originálnní svým konceptem, intenzivní hratelností a vyloženě nás nutilo odhalovat temná zákoutí herního světa. Škoda, že nadšení, které hra zprvu vyvolává, není pravidelně "refreshováno" i v pozdějších fázích hry, protože ač Liberty City, či San Andreas, vypadá i hraje se to hodně podobně. Ovšem stále vydrží na mnohem delší dobu, než drtivá většina jiných akčních her.

Pohled zvrchu je docela přehledný a grafika na svou dobu ucházející, jen bych měl možná menší výhrady proti fyzice aut, zejména při srážkách, ale to už jsou detaily...

Pro: Výborná kombinace závodního simulátoru a akce, rozlehlý herní svět, chytlavá hratelnost.

Proti: Originalita časem vysychá, města i náplň misí mohly být více různorodé.

+21