Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Lost Planet 2

  • PC 65
Byla mi nabídnuta k zapůjčení kopie této hry a vzhledem k tomu, že jsem hrál už první díl, který se mi relativně líbil, neváhal jsem.

Leckdo by se mohl bát, že z důvodu hry za partu anonymních žoldáků utrpí příběh, který byl v prvním díle relativně propracovaný (minimálně tam bylo hodně filmečků). Není tomu tak, alespoň ne tak docela. Hra je opět prošpikována všelijakými animacemi a cutscénami. Příběh prvního dílu už si, pravda, moc nepamatuji, ale příběh dvojky mi přišel průměrný, možná už proto, že se příliš nezatěžuje nějakým vysvětlováním a hráč, který nehrál či si nepamatuje na příběh předchozího dílu, bude lehce ztracen.

Líbila se mi stále slušivá grafika, která mi přišla (i náročností) zhruba na stejné úrovní jako první díl, možná trochu lepší. Také kvituji různorodá prostředí, díky kterým se hra neokouká. Kampaň je rozdělena do 6 epizod, je až na výjimky přísně lineární a zabere na dnešní dobu standardních cca 7 hodin. Během kampaně vystřídáte několik jednotek, takže alespoň neomrzí opakující se hlášky parťáků. Zajímavým prvkem je také odemykání různých zbraní, oblečení, dovedností atp. za nasbírané "peníze" během misí, což ale v singleplayeru bohužel nemá moc význam.

Malý mi přišel počet nepřátel, když vyškrtnu "bosse", kteří se vyskytují maximálně několikrát za hru, zbyde mi nějakých cca 10 typů akridů a 5 typů vojáků (možná mají jiné oblečení, ale jinak jsou úplně stejní), což je opravdu málo. Jednotlivé epizody a jejich kapitoly jsou také nevyvážené, někde strávíte doslova několik minut, jinde třeba půl hodiny. Celkové zaměření hry na multiplayer (minimálně kooperativní) hře bez přátel také nepřidává. Gameplay také neoslňuje, prostě se jde a střílí, až na výjimky žádné zpestření ani v případě bossů. Špatné mi také přišlo zpracování závěru, kde je až nechutně vidět násilné protahování herní doby (sekvence trvá asi 30 minut a mám dojem, že během ní nelze ukládat) naháněním hráče do naprosto stejně vypadajících lokací se stejnou náplní.

Pro: Grafika, prostředí, příběh, zaměření na (kooperativní) multiplayer

Proti: Nevyváženost, příběh, zaměření na (kooperativní) multiplayer, málo typů nepřátel, závěr

+10 +11 −1